BloodyStealer Tehlikesi: Steam ve Epic Hesaplarınıza Dikkat!

Kaspersky araştırmacıları, oyuncular için ciddi bir tehdit duyurdu. BloodyStealer adlı bir truva atı, Steam ve Epic Games Store gibi en popüler platformlardan hesap çalmak için kullanılmış.

Kaspersky tarafından bildirildiği üzere BloodyStealer isimli truva atı, nispeten kolay olarak satın alınabileceği internetin karanlık yeri olan Dark Web‘de giderek daha popüler hale gelmeye başladı. Vaka üzerinde çalışan araştırmacılar, BloodyStealer’ı muhtemelen ilk kullanıldığı zaman olan bu yılın mart ayında tespit etti. Bu truva atını bir bilgisayarda tespit etmek çok zor çünkü etkin bir şekilde gizlenmesini sağlayan özelliklerle donatılmış durumda.

Bu nedenle BloodyStealer, kullanıcıların bilmeden çeşitli uygulamalardan şifreleri, çerezleri, banka hesabı kimlik bilgilerini veya oturumları hızlı bir şekilde çalmalarını sağlıyor. Truva atı, Dark Web forumlarında düşük bir fiyata satılmaya başladı. Aylık abonelik yalnızca yaklaşık 10 dolar ve araca ömür boyu erişim yaklaşık 40 dolar tutarında.

Yakın tarihli bir Kaspersky araştırması, oyun hesap verilerinin çok popüler bir meta olduğunu gözler önüne serdi. En popüler platformlar için giriş paketinin 15 dolar gibi düşük bir fiyata satın alınabildiğini gördük. Bu miktar bize 1000 hesaba erişim sağlıyor ancak, 280.000 hesaplık bir paket için 4000 dolar ödememiz gerekiyor.

BloodyStealer

BloodyStealer Nasıl Silinir? Nasıl Korunuruz?

Yeni truva atının kurbanı olma riskini en aza indirmek için ne yapmalıyız? En iyi yollardan biri kesinlikle iki adımlı kimlik doğrulama kullanarak hesabımızı korumak olacak. Güvenli tarafta olmak için, oyuncular popüler çevrimiçi oyunların sohbet odalarında sıklıkla gönderilen harici bağlantılara tıklamamalıyız. Yasadışı yazılım indirmeniz de bu truva atına yakalanmanız için en hızlı ve kolay yol olduğunu belirtelim. Yasadışı yazılımlardan kesinlikle kaçının. Ayrıca bir anti-virüs yazılımı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Sizlere daha önce oyuncuların milyonlarca hack saldırısına maruz kaldığını da paylaşmıştık, mutlaka göz atın.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol