Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bloober Team, Skybound IP’sini Temel Alan Yeni Projeyi Duyurdu

Bloober Team, R kod ad bir proje üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu proje Skybound stüdyosunda yer alan bir IP'yi temel alıyor.

Bloober Team, Skybound Entertainment‘ın sahip olduğu fikri mülkiyete dayalı bir oyun geliştirmek için kolları sıvadı. Bu doğrultuda Skybound Entertainment ile bir lisanslama ve yayıncılık anlaşması imzaladı. Oyunun kod adı “R” olarak karşımıza çıkıyor ve bu projenin 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bloober Team CEO’su Piotr Babieno bir basın açıklamasında yeni proje hakkında kısaca bahsetti ve şunları aktardı: “Şu anda yeni bir proje üzerinde çalışıyoruz. Proje dahilinde ekibimiz dışındaki ortaklarla beraber işbirliği yapıyor ve finansal anlamda da kazanç sağlamayı hedefliyoruz. 2027 yılı sonuna kadar kendi stratejimize ulaşmamız konusunda sıkı bir şekilde çalışmak istiyoruz ve Skybound stüdyosundaki dostlarımızla beraber bu birlikteliğimizi kutluyoruz. Bu iş birliğinin başarılı bir şekilde sonuçlanacağına inanıyoruz.”

Bloober Team Yeni Oyunlarla Geliyor

blooberskybound

Bloober Team, korku oyunları Layers of Fear ve The Medium adlı oyunların geliştiricisi olarak karşımıza çıkıyor. Skybound ekibi ise The Walking Dead evreniyle karşımıza çıkıyor ve onun oyunları ile beraber genel olarak oyuncular tarafından tanınıyor. Skybound’un kurucu ortağı Robert Kirkman, 2010 yılında çizgi roman serisi The Walking Dead’i hayranlara sundu. Aynı zamanda bu seriyi bir oyun haline getirmek için 2018 yılında yan kuruluşu olan Skybound Games‘i kurdu.

Öte yandan Bloober Team şu anda henüz çıkış tarihi açıklanmayan Silent Hill remake projesinin başında bulunuyor. İlgi çekici projelerle beraber karşımıza çıkmayı hedefleyen ekip elbette oyun sektörüne sağlam adımlar atmayı planlıyor. Bu kapsamda farklı stüdyolarla beraber işbirliği yapmaya koyuluyor. Geliştirdikleri projeler ise büyük bütçeli olarak bizlere sunulmak isteniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.