Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Blizzard’dan Ayrılan Çalışanlar Frost Giant Studios’u Kurdu

Frost Giant Studios: Blizzard'da yapamadığımız harika RTS oyunları yapacağız dedi.

Eski Blizzard geliştiricileri Tim Campbell ve Tim Morten, yeni şirket Frost Giant Studios‘ta bir sonraki büyük Gerçek Zamanlı Strateji oyununu oluşturmak için bir araya geldi.

YouTube video

Frost Giant Studios 4.7 Milyon Dolar Topladı

Şu anda Campbell ve Morten tarafından yönetilen yepyeni stüdyo Bitkraft Ventures ve Riot Games gibi kuruluşların yardımıyla ilk projeleri için 4,7 milyon dolar toplamayı başardı.

Warcraft 3: The Frozen Throne ve StarCraft 2: Legacy of the Void‘in prodüksiyon direktörü Morten‘ın orijinal baş hikaye tasarımcısı Campbell, GamesBeat ile röportaj yaptı ve yeni bir stüdyonun açılış sürecini anlattı. Hedefleri, bir sonraki RTS PC oyununu yapmak. Morten, “Yepyeni bir RTS oluşturmak için, bunu dışarıdan yapma fırsatı kaçırılamayacak kadar iyi geldi” dedi.

Frost Giant Studios‘tan yeni bir YouTube videosu, yeni RTS projesi üzerinde çalışacak yeni geliştirici ekibini tanıtıyor. Fragmanı yukarıya sizler için ekledim.

Şimdi Frost Giant’ın başkanı ve oyun direktörü olan Campbell, “Frost Giant, oynamayı sevdiğim oyun türünün köklerine gerçekten geri dönmek için ilk fırsat.” Dedi.

Şimdi prodüksiyon direktörü olan Morten, “Bir sonraki harika RTS’yi inşa etmek için Frost Giant Studios’a geldim. RTS gerçekten en çok sevdiğim tür, bu yeni bir şey yapma fırsatıydı ve bu oyun geliştirmede çok nadir bir fırsat, bu şansı elde ettiğim için çok heyecanlıyım. “, dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.