Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Blizzard, Mobil Oyunlara Ağırlık Vereceğini Duyurdu

Şirketin patronu Mike Ybarra, şirketin fikri mülkiyetlerini "her yerde" istediğini söylediği için Blizzard'dan daha fazla mobil oyun bekliyoruz.

Şirket başkanı Mike Ybarra, şirketin fikri mülkiyetlerini “tüm platformlarda” görmek istediğini söylediği için Blizzard muhtemelen daha fazla mobil oyun üzerinde çalışıyor. Diablo Immortal ile adeta para basan şirket, Warcraft Rumble isimli Türkçe dil desteği sunan mobil oyunu ile bu sektöre iyice yöneleceğini zaten hepimize göstermişti.

Yılların efsane oyun geliştiricisini Diablo 2 ve Warcraft 3 gibi PC ve konsol oyunlarıyla hatırlayan nesil için gerçekten kötü bir haber ancak mobil oyuncular için muhteşem bir haber. Mobil oyun Diablo Immortal rezalet bir sunum ile duyurulup boykot edilmesine rağmen, oyunun o olaydan bu yana yüz milyonlarca dolar kazandığını biliyoruz. Bu sebeple, şirketin mobile ağırlık vermesi oldukça doğal.

Blizzard: Mobil Bizim İçin Hiper Büyüme Alanı

Blizzard, Mobil Oyunlara Ağırlık Vereceğini Duyurdu

Blizzard başkanı Mike Ybarra, “Mobil bizim için hiper bir büyüme alanı; fikri mülkiyetlerimizin her yerde olmasını isterim.” ifadeleriyle mobile ağırlık vereceklerini kesinleştirmiş oldu. Şirketin mobil platformda yer almayan tek oyunlarının Overwatch olduğunu düşünürsek, yakında bir Overwatch Mobile görmeyi de bekliyoruz. Tabii ki, bu şimdilik bizim spekülasyonumuz.

Tüm bunlara rağmen Ybarra farklı fikirlere açık olduğunun da altını çizdi. Ayrıca geliştiricilerin “dört saatlik deneyimden 400 saatlik deneyime” kadar her şey için fikir sunabileceğini ve tek odaklarının mobil olmayacağını da vurguladı. Yani mobil oyun tek odak noktası olmayacak ancak Microsoft anlaşmasına giden stratejisinin en büyük parçası “mobil oyunlar” olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.