Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Blizzard, Adil Bir Şirket İçin Kültür Başkan Yardımcısı İşe Aldı

Jessica Martinez, The Walt Disney Company'de geçirdiği 14 yılın ardından Blizzard'a katıldı.

Blizzard Entertainment, her seviyedeki insanın öğrenebileceği, gelişebileceği ve en yaratıcı benliklerini ortaya çıkarabileceği daha çeşitli, adil ve kapsayıcı bir iş yeri kültürü yaratmaya yönelik devam eden girişiminin bir parçası olarak, Jessica Martinez’i ilk Kültür Başkan Yardımcısı olarak işe aldı.

Blizzard haberi bir blog yazısında paylaştı ve Jessica ve liderlik ekibinin diğer üyelerinin “kültür stratejimizi uygulamak, tüm ekipler ve işlevler arasında uyumu sağlamak ve öğrenme ve yetenek geliştirme programlarını yenilemekten” sorumlu olacağını söyledi.

Blizzard’ın İşe Aldığı İsim Çok Tecrübeli

Blizzard

Jessica, strateji, iletişim, operasyonlar ve çalışan deneyimi alanlarında lider olduğu The Walt Disney Company’de 14 yıldan fazla deneyime sahip olarak oyun şirketine katıldı. Jessica, Kültür Başkanı olarak görev yaptı ve Disney Parks & Resorts için hem Baş Güvenlik Ofisi hem de Baş Teknoloji ve Dijital Görevlisi için önemli bir stratejik danışmandı.

Ayrıca Disney’in 21st Century Fox’u satın almasının ayrılmaz bir parçasıydı ve “küresel ekipleri birbirine bağlayan ve çeşitliliği kutlayan değerlere dayalı bir kültür yaratma” şampiyonuydu. Ayrıca Blizzard’ın çatı şirketi Activision’ın da geçtiğimiz günlerde Çeşitlilik ve Eşitlik Sorumlusu işe aldığını sizlere hatırlatalım. Activision’ın yeni işe aldığı kişi, zor durumdaki geliştiriciye katılmadan önce önce 16 yılını küresel bir BT şirketi için çeşitliliği ve kapsayıcılığı geliştirmek için harcamıştı.

Bakalım Activision Blizzard’ın işe aldığı bu isimler, şirketlerin içerisindeki sorunları çözebilecek ve şirketlerin itibarını geri kazanmalarına yardımcı olabilecek mi?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.