Blasphemous: Wounds of Eventide Ek Paketi Duyuruldu

Gamescom 2021'in ikinci gününde gösterilen The Blasphemous: Wounds of Eventide ek paket fragmanı, 2023'te piyasaya sürülmesi planlanan bir devam oyununun geliştirildiğini de ortaya koydu.

Blasphemous Wounds of Eventide ek paketinin Gamescom 2021 fragmanı sırasında, Metroidvania oyununun 2023 için bir devam oyununun planlandığı açıklandı. Blasphemous: Wounds of Eventide, kasvetli hikayesini tamamlayacak orijinal oyun için ücretsiz bir ek paket güncellemesi ve 9 Aralık‘ta mevcut tüm platformlar için yayınlanacak.

The Game Kitchen tarafından geliştirilen ve 2019’da piyasaya sürülen Blasphemous, cesur sanat stili, acımasız animasyonları ve mazoşistçe acımasız dövüşü nedeniyle hızla bir hayran kitlesi topladı. Dark Souls serisiyle ve bu serinin oyun tarzıyla bu kadar çok kıyaslama kazandıran şey, kesinlikle metodik doğası ve karanlık temalarıydı. Bu nedenle, Blasphemous’un zorluğu nedeniyle Soulslike oyunu olarak etiketlenmesi uzun sürmedi.

Blasphemous Wounds of Eventide

Wounds of Eventide Son Ek Paket Olacak

İki yıl sonra, Gamescom 2021’in ikinci gününde gösterilen bir fragman, oyunun son ücretsiz ek paket bölümü olan Blasphemous: Wounds of Eventide‘ı ortaya çıkardı. IGN tarafından paylaşıldığı gibi, muhteşem animasyon sinematik, Blasphemous’un hikaye yayının sonunu ve gerçek sonunu anlattı ancak, geliştiricinin bir sürprizi daha olduğu için hepsi bu kadar değildi.

Fragman ayrıca oyunun devam oyununun şu anda yapım aşamasında olduğunu ve 2023’te piyasaya sürüleceğini de ortaya koydu. The Game Kitchen yaptığı açıklamada, “Sonunda başka bir Blasphemous’a başladığımızı duyurmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Elimizden geldiğince daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!” dedi.

Başlangıçta bir Kickstarter projesi olan Blasphemous, İspanyol Engizisyonunu ve Hristiyanlığı çağrıştıran motifleri yoğun bir şekilde içeren son derece stilize piksel sanatı nedeniyle eleştirmenler ve destekçiler tarafından iyi karşılandı. Oyunun yeni fragmanı her ne kadar bu tonla uyumlu olsa da daha renkli bir yaklaşıma sahip. Tövbekar Olan’ın yeni topraklara seyahat ettiğini ve ürkütücü yaratıkları ele geçirdiğini gören, aynı zamanda, çoğu kendi kendini kırbaçlamayı içeren tanıdık imza yetenekleri repertuarını kullanan güzel, elle çizilmiş bir oynanış fragmanı gördük.

Wounds of Eventide ek paketinden önce, Blasphemous: The Stir of Dawn ve Strife & Ruin de lansman sonrası ücretsiz olarak yayınlandı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol