Black Panther 2’nin Adı ve Vizyon Tarihi Belli Oldu

Marvel Studios, Black Panther 2’nin adını ve çıkış tarihini açıkladı!

Marvel Sinematik Evreni’nin (MCU) dördüncü aşamasındaki filmlere dair uzun bir fragman paylaşan Marvel Studios, Black Panther 2 filminin adını ve vizyon tarihini açıkladı. Wakanda Forever ismindeki devam filmi, 8 Temmuz 2022 tarihinde izleyicilerle buluşacak.

Öte yandan Black Panther 2’den paylaşılmış herhangi bir fragman veya görüntü yok. Dahası, bugün açıklanan resmi çıkış tarihi dışında Black Panther’ın devam filmi hakkında pek bir şey bilmiyoruz.

Black Panther 2 Wakanda Forever

2018 yılında vizyona giren ilk filmin yazarı ve yönetmeni Ryan Coogler, serinin ikinci halkası için geri dönecek. Efsanevi çizgi roman karakterinin beyaz perdedeki yüzü olan Chadwick Boseman, herkesten saklayarak 4 yıl boyunca savaştığı kolon kanserine geçtiğimiz ağustos ayında yenik düşmüştü.

Ünlü oyuncunun hayatını kaybetmesinin ardından yeni T’Challa’nın kim olacağı belirsizliğini koruyor. Marvel Studios Başkanı Kevin Feige, geçen yıl yaptığı açıklamada, Boseman’ın CGI teknolojisi ile yeniden yaratılmayacağını söylemişti. Coogler ise Black Panther 2 filminin Boseman’ın ölümü etrafında şekillendiğini belirtmişti. Bu da en azından bu filmde yeni bir Black Panther görmeyeceğimiz anlamına geliyor.

Black Panther 2 ryan coogler

İlk filmde casus Nakia’yı oynayan Kenyalı oyuncu Lupita Nyong’o, mart ayında verdiği bir röportajda, “Black Panther 2, her şeyden önce Boseman’ın mirasına sahip çıkan bir film olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Dünya genelinde 1,3 milyar dolar hasılat toplayan Black Panther, 91. Akademi Ödülleri’nde En İyi Müzik, En İyi Kostüm Tasarımı ve En İyi Prodüksiyon Tasarımı olmak üzere üç kategoride Oscar Ödülü kazanmıştı. Ayrıca Oscar’da En İyi Film dalında aday gösterilen ilk MCU filmi olmuştu.

Black Panther 2: Wakanda Forever, 8 Temmuz 2022 tarihinde gösterime girecek. Dilerseniz, 2021 yılında vizyona girecek Marvel filmlerine buradan göz atabilirsiniz.

blank
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol