Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Black Ops 6: Çıkış Tarihi, Fiyat, Ön Sipariş ve Platformlar

Call of Duty Black Ops 6'nın çıkış tarihi, platform desteği, fiyatı, ön sipariş zamanı ve daha fazlası hakkında bildiğimiz her şey!

Bu seneki yeni Call of Duty oyununun üzerindeki sır perdesi çok yakında kalkacak. Treyarch öncülüğündeki bir stüdyo ordusu tarafından yaklaşık dört yıldan bu yana geliştirilen proje, son iki yıldır test aşamasındaydı. İkonik seride en uzun geliştirme döngüsüne sahip yapım olan Black Ops 6, henüz doğrulanmasa da ilk günden Xbox Game Pass platformuna eklenecek.

Microsoft’un bünyesindeki ilk Call of Duty oyununu piyasaya sürmeye hazırlanan yayıncı Activision, kısa süre önce paylaştığı tanıtım videoları ile heyecan fitilini ateşlemişti. Haziran ayındaki Xbox Games Showcase’e kadar yayımlayacağı trailer ve fragmanlarla heyecanı ufak ufak artırmayı planlayan şirket, oyuna tüm dair ayrıntıları etkinlik sırasında paylaşacak.

Bu yazımızda, Call of Duty Black Ops 6‘nın çıkış tarihi, platform desteği, fiyatı, ön sipariş zamanı ve daha fazlası hakkında bildiğimiz her şeyi bir araya getirdik.

Black Ops 6 Hangi Platformlara Çıkacak?

black ops 6 platformlar

PlayStation 4 ve Xbox One gibi son nesil konsolların yeni Call of Duty oyununu almaması pek olası değil, çünkü birçok oyuncu henüz PlayStation 5 veya Xbox Series X|S’e geçmedi. Black Ops 6, Activision’ın Microsoft tarafından satın alınmasıyla birlikte artık PlayStation’a özel içerikler sunmayacak, ancak serinin yeni halkası aşağıdaki platformlarda yayımlanmaya devam edecek:

 • PlayStation 4
 • Xbox One
 • PlayStation 5
 • Xbox Series X|S
 • PC (Battle.net & Steam)

Black Ops 6 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Bu konu özellikle ülkemizdeki oyuncuları epey ilgilendiriyor zira son yıllarda dolar kurundaki artışla beraber gelen zamlar, oyunlara erişimi epey kısıtladı. Bilindiği üzere Steam dolar kuruna geçtiği için Türk lirası üzerinden bir yerel fiyatlandırma söz konusu olmayacak. Muhtemelen Türkiye’nin bulunduğu MENA bölgesi için de durum farksız olacak.

Hem yukarıdaki sızıntı hem de son yıllarda çıkan Call of Duty oyunlarının fiyatlarına baktığımızda görmeyi beklediğimiz muhtemel ücretler şöyle:

Xbox, PlayStation ve PC

 • Standard Edition – 69,99 dolar (*2.253 TL)
 • Vault Edition – 99,99 dolar (*3.218 TL)

*Türk lirası cinsinden fiyatlar güncel kur üzerinden hesaplanmıştır.

Black Ops 6 Ne Zaman Tanıtılacak?

black ops 6 xbox showcase

Microsoft, 9 Haziran Pazar günü bir Xbox Games Showcase etkinliği gerçekleştirecek. Bu vitrin bittikten hemen sonra “[REDACTED] Direct” adlı başka bir etkinlik başlayacak ve Black Ops 6 hakkında yeni detaylar açıklanacak ve muhtemelen bir oynanış videosu gösterilecek. Önceki sızıntılar, battle royale oyunu Warzone içerisinde de bir tanıtım yayımlanacağı yönündeydi.

Hatta kısa süre önce Black Ops 6‘ya atıf yapan bir “easter egg” eklenerek oyuncuların Sally planının kilidini açması sağlandı. Bu arada 28 Mayıs’ta Irak’ın eski cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin’in yer aldığı bir canlı aksiyon fragmanının yayımlanacağı bilgisini de araya sıkıştıralım.

Black Ops 6 Ön Sipariş Bonusları ve Erken Erişim

Black Ops 6 için ön sipariş bonuslarından biri Frank Woods için bir kostüm olacak. Woods, Black Ops Cold War (2020) ön siparişi için Modern Warfare (2019) oyununa bonus kostüm olarak eklenmişti.

call of duty black ops 6 ön sipariş

Şu ana kadar kostümün herhangi bir görüntüsü sızdırılmadı ve Black Ops 6 için tek ön sipariş bonusu bu olmayacak. Ön sipariş için ek bonuslar da göreceğimiz ve bunların muhtemelen 9 Haziran’daki Xbox etkinliğinde açıklanacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan Black Ops 6’daki zombi moduna birkaç hafta öncesinde sağlanabileceği bildirdi. Bu da oyunculara ilk kez bir zombi modu erken erişimi sunulacağı anlamına geliyor.

Black Ops 6 Ne Zaman Çıkacak?

Treyarch tarafından geliştirilen yeni Black Ops oyununun 25 Ekim‘de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ekim ayında çıkan önceki Call of Duty oyunları arasında Black Ops 4 (2018) ve Modern Warfare (2019) bulunuyor. Black Ops 4, mart ayında duyurulmuş, ardından Mayıs 2018’de küresel bir tanıtım yapılmıştı. Çıkış tarihi ve erken erişim süreleri gibi tüm tarihler muhtemelen Xbox Games Showcase sırasında duyurulacaktır.

Black Ops 6 Game Pass’e Gelecek Mi?

black ops 6 game pass

Microsoft’un abonelik servisine eklenecek ilk Call of Duty oyunu Black Ops 6 olabilir. Bu aynı zamanda serideki diğer yapımlar için de yolu açacaktır. Henüz resmi bir açıklama olmamakla birlikte bu seneki yeni CoD’un ilk günden Xbox Game Pass‘e teşrif etmesini bekliyoruz. Böylece PC veya konsolda üyeliği bulunan kullanıcılar oyuna para ödemeden ücretsiz erişme şansı yakalacaklar.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.