Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Black Myth: Wukong Çıkış Tarihi Açıklandı!

Çinli geliştiricilerin heyecanla beklenen soulslike oyunu Black Myth: Wukong, 2024 yazında geliyor. Detaylar haberimizde.

Unreal Engine 5’te Epic Games ve NVIDIA’nın desteğiyle geliştirilen soulslike oyunu Black Myth: Wukong, 2018 yılından bu yana yapım aşamasında. Geliştirici stüdyo Game Science, yayınladığı yeni fragmanla birlikte yayın penceresini açıkladı. Buna göre Çin efsanelerine dayanan üçlemenin ilki, 2024 yazında piyasaya sürülecek.

2014 yılında faaliyete geçen Game Science, eskiden Tencent Games’te çalışmış olan deneyimli bir ekip tarafından kurulan bağımsız bir stüdyo. Uzun yıllara yayılacak bir Black Myth evreni yaratmak isteyen ekip, RPG türüne yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. İki dakikalık fragmanda bir tavşanın eski bir bilgisayara Wukong’u yüklemeye çalıştığını görüyoruz.

Black Myth: Wukong, 2024 Yazında Çıkacak

Black Myth: Wukong

Bilgisayardan dumanlar çıkması üzerine yeni bir sistem toplayan tavşan, yıllar sonra yaşlanmış bir şekilde oyunu yüklemeyi başarıyor, ancak bu sefer de karşısına bir geri sayım saati çıkıyor. Fragmanın devamında Black Myth: Wukong‘un yeni oynanış görüntüleri yer alıyor. Oyunun 2024 yazında geleceğini bilsek de, elimizde henüz net bir çıkış tarihi yok.

İlk olarak Şubat 2020’de duyurulan RPG, yaklaşık beş yıldır geliştiriliyor. Oyun, altı yıl süren bir yapım aşamasının ardından karşımıza çıkacak. Tabii, herhangi bir erteleme olmazsa. Heyecanla beklenen soulslike oyunu, Çin edebiyatının dört büyük klasik romanından biri olan Batı’ya Yolculuk‘a dayanıyor. Aslı 1590’larda anonim bir şekilde yayımlanan eserin efsanevi baş karakteri Maymun Kral, şimdi bir video oyununda karşımıza çıkacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.