Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Black Myth Wu Kong Demosu Duyuruldu

Çin'den gelecek olan etkileyici RPG oyunu Black Myth Wu Kong'un ücretsiz demo versiyonunun yayınlanacağı açıklandı. Ayrıca oyunun ana karakteri yeni bir görünüme kavuştu.

Black Myth Wu Kong adlı souls-like bir aksiyon RPG’si üzerinde çalışan stüdyo Game Science, iddialı projesinin ücretsiz bir demo versiyonu alacağını duyurdu. Şu anda sadece Çin pazarı için geliştirilmekte olan demo, 20 Ağustos‘ta kullanıma sunulacak. Geliştiricilerin bunu başka bölgelerdeki oyuncularla paylaşıp paylaşmayacağı (ve paylaşacaksa ne zaman paylaşacağı) henüz belli değil.

Bununla birlikte, oyunun ana karakterinin görünümü de değişti. Karakterin görünümünün niye değiştiği ise şuanlık açıklanmadı. Black Myth için ilham kaynağı, keşiş Xuanzang‘ın yolculuğunun hikayesini anlatan Batı’ya Yolculuk adlı geleneksel bir Çin romanı olacak. Hikayedeki kilit karakterlerden biri de oyun boyunca oynayacağımız Maymun Kral olarak da bilinen Wu Kong olacak.

Black Myth Wu Kong Neler Vaat Ediyor?

Black Myth Wu Kong Demosu Duyuruldu

Black Myth Wu Kong‘da eğlencenin temel dayanağı dövüş olacak. Savaş alanında rakiplere saldırmak, darbelerini engellemek ve okları saptırmak için kullanacağımız bir sopa kullanacağız. Ayrıca ana karakter, her biri benzersiz kullanımlara sahip olacak çeşitli yaratıklara dönüşme yeteneğine sahip olacak. Örneğin, bir sineğin görünümüyle düşmanlardan kaçınırken, bir maymun olarak olağanüstü bir güce sahip olacağız.

Açıklanan oyun başlangıçta Unreal Engine 4’te oluşturuldu ancak zamanla geliştiriciler daha modern bir teknoloji olan Unreal Engine 5’e geçmeye karar verdi. Oyun, hikayesi ve oynanış mekaniklerinin yanı sıra grafikleriyle de büyük ilgi uyandırdı. Black Myth: Wu Kong’un tam sürümünün 2024 yazında PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.