Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Black Desert Online’ın 2024 İçerik Yol Haritası Açıklandı

Black Desert Online için 2024 yılı güncelleme yol haritasını paylaşan yayıncı ve geliştirici Pearl Abyss, popüler MMORPG oyununu gelecekte hangi yeniliklerin beklediğini açıkladı.

Pearl Abyss, Güney Kore’nin Gwangmyeong kentindeki ‘Ivex Studio’da topluluğuyla bir araya gelerek Maceracılara hem yüz yüze hem de Twitch ve YouTube canlı yayınları aracılığıyla sanal olarak önemli haberler verdi. Önümüzdeki hafta PC ve Mobil cihazlarda yayımlanacak olan yepyeni sınıf Scholar‘dan genişleme paketi Land of the Morning Light: Seoul’e, oyuncuların talep ettiği iyileştirmelerden daha birçok şeye kadar Black Desert hayranlarıyla heyecan verici gelişmeler paylaşıldı.

Black Desert Baş Yapımcısı Jaehee Kim, Maceracılara Black Desert‘ın 2024’teki yönü için bir yol haritası ve ana temalar sundu. Kim, “Karakter Büyüme Motivatörleri”, “Oyuncu Hedefleri” ve “Sadeleştirme” gibi temel unsurların Black Desert’ın gelecekteki evrimi için çok önemli temalar olduğunu vurguladı ve mevcut unsurları mükemmelleştirmenin oyunun gelecekteki gelişimine yıllarca rehberlik edeceğini açıkladı.

Black Desert’ın 27’inci Yeni Sınıfı Scholar Tanıtıldı

Oyuncuların devam eden desteğini takdir etmek için, tüm Black Desert Online ve Black Desert Console oyuncuları, 2023’te piyasaya sürülen kıyafetleri içeren iki kıyafet kutusu, 4.000 Cron Taşı, Valk’ın Tavsiyesi (+150) X2, iki adet çok arzu edilen J’nin Çekiçleri (teçhizat geliştirme seviyelerini korumak için) ve daha fazlasını açan özel bir kupon kodunu kullanabilecekler.

Black Desert’ın 27’inci yeni sınıfı olan Scholar, hemen oynanabilir olacak. Black Desert Mobile oyuncuları 19 Aralık Salı günü, Black Desert Online oyuncuları ise 20 Aralık Çarşamba günü karaktere erişebilecekler. Scholar sınıfının, yeni nesil yama ve daha fazla optimizasyondan sonra Black Desert konsola da ilk çıkışını yapması planlanıyor.

black desert Scholar

Ünlü bir simyacı ve fizikçi olan Scholar, yer çekimini kontrol ediyor ve yıkıcı ikiz çekiçler kullanıyor. Scholar, Black Desert kıtasını kasıp kavuran ve kendi hayatta kalmasını tehlikeye atan vebaya bir çare bulmak için tehlikeli bir maceraya atılıyor. Tedavi arayışında, yerçekiminin gücünü nasıl manipüle edeceğini öğrenir ve onu kendini kurtarmak için kullanır, aynı zamanda yoluna çıkan herhangi bir düşmana karşı güçlü yıkıcı gücünü serbest bırakır.

Black Desert’ın çoğu sınıfından farklı olarak Scholar, uyanış yerine “yükseliş” yoluyla ikinci bir beceri setine erişim kazanır. Bir kez kilidi açıldığında, iki çekici birleştiren iki elle kullanılan bir silah olan Balyoz’u kullanabilir. Bu silahın gücünün ardındaki konsept, Scholar’ın normal yeteneğinin çok ötesinde silahlar kullanmak ve düşman yerçekimini değiştirmek için yerçekimini manipüle etme yeteneğidir ve her dövüşü kendi avantajına göre değiştirir.

Scholar’ın kıyafeti, yeni ortaya çıkan ‘Magnum Opus’, Rönesans alimlerinin kostümlerinden esinlenerek tasarlandı. Bir simyacı ve fizikçi olarak Scholar’ın ‘çalışkan’ tarafını vurgulamak için dizayn edildi. Göz ve ışık sembolleri ile süslemeler, ilahi âleme adım atmış bir insanın parlaklığını temsil ediyor.

Land of the Morning Light: Seoul 2024 Yılında Geliyor

Geçen yıl büyük beğeni toplayan Land of the Morning Light’ın devamı olarak, Land of the Morning Light: Seoul 2024 yılında geliyor. Yeni genişletme paketi, Joseon Hanedanlığı döneminden kalma Gyeongbokgung Sarayı, Hanyang Yukjo Caddesi ve Gyeonghoeru Köşkü gibi kültürel açıdan ikonik gerçek yaşam mekanlarının keşfedilebileceği Orta Çağ Seul’ünde geçen heyecan verici bir hikayeye sahip olacak.

black desert online Land of the Morning Light

Orijinal Land of the Morning Light‘ta bulunan mitolojik boss karşılaşmalarına benzer şekilde, oyuncular Kore folkloru ve efsanesinden türetilen tamamen yeni sekiz boss’a meydan okuyabilirler. Tek bir oyuncunun tek bir boss ile dövüşmesine odaklanan orijinal Black Shrine içeriğinin aksine, bu yeni boss dövüşleri büyük bir grup lonca üyesinin rakiplerine topluca saldırmasını sağlıyor.

Land of the Morning Light: Seoul ayrıca yeni bölgeye özgü yeni bir kılıç ustası sınıfını da tanıtacak. Unsa’nın soyundan gelen bu sınıf bir kılıç ve geleneksel bir Kore piposu olan “Gombangdae” kullanacak ve onu seçen oyuncular aksiyon açısından zengin, sürükleyici ve dokunaklı bir hikayenin tadını çıkaracak. Black Desert Mobile oyuncuları, 2023 Calpheon Balosunu kutlamak için 19 Aralık’a kadar yüzde 200 Hot Time güçlendirmesi alabilirler. Ayrıca Black Pearls, Restoration Scrolls ve daha fazlası gibi özel ödüller için altı özel kupon elde edebilecekler. Daha fazla ayrıntı için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.