Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Black Desert Online Drakania Uyanış İncelemesi (Yeni Sınıf)

Black Desert Online'ın yeni sınıfı Drakania'nın Awakening (Uyanış) versiyonu, nihayet oyuncuların beğenisine sunuluyor. Ejderha kanatları ve mızrağı ile çok etkileyici görünen karakter, oyunun yeni gözdesi olmaya aday.

Dünya çapında 20 milyondan fazla insan tarafından oynanan açık dünya MMORPG oyunu Black Desert Online, yeni içerik güncellemeleri ile oyuncuları heyecan verici maceralar yaşatmaya devam ediyor. Geliştirici Pearl Abyss, haziran ayında yeni sınıf Drakania’nın Uyanış (Awakening) versiyonunu ilk kez gösteren kısa bir tanıtım fragmanı yayınlamıştı. Ejderha kanatları ve mızrağı ile son derece etkileyici bir görünüm çizen karakter, oynanış özellikleri ve becerileriyle büyük bir merak uyandırmıştı.

Turkmmo olarak Drakania Uyanış sınıfına ilk bakışımızı attık ve karakterle destansı bir maceraya çıktık. Oynanışa geçmeden önce karakterin hikayesinden bahsedelim. Labreska adlı baskıcı bir zorba ejderhanın prangalarından kurtulan ejderhanın çocukları nihayet özgürdür. Sonsuz Kış’ın cadılarından biri olan Erethea’nın fedakarlığıyla Drakania, türünü uçmaktan alıkoyan prangalardan nihayet kurtulur. Artık Uyanış ve Labreska’dan tüm ejderhaların intikamını alıp onları cennete götürmek için hazırdır.

Drakania Uyanış Ejderha Kanatlarıyla Geliyor

Drakania Uyanış

Peki, Drakania Uyanış özellikleri neler? Karakterin yeni özel Uyanış silahı Trion, biri şiddetli rüzgarlarla, diğeri şiddetli bir ateşle güçlendirmiş iki mızrağın birleşiminden oluşuyor. Drakania, her ikisini de birlikte kullanarak acımasız saplamalar, doğramalar ve saldırılar gerçekleştirebiliyor. Düşmanlarla arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı olmak için mükemmel hareket becerilerine sahip olan karakter, yakın saldırı tabanlı bir sınıf olarak karşımıza çıkıyor.

“Cadı Kanı” ve “Ejderha Kanı” formları arasında geçiş yapma yeteneği bulunan Drakania Uyanış, bu sayede saldırılarını değiştirebiliyor. Drakania’nın Uyanış versiyonunun çıkmasıyla birlikte, yeni sezon Ejderhaların Şafağı da gelecek. Daha önce Drakania sınıfını oynamış olan oyuncular, Uyanış kilidini açmak için bir dizi görevi tamamlayabilecekler. Karakterin başlıca becerileri ise şu şekilde:

Karakter, İki Form Arasında Geçiş Yapabiliyor

black desert drakania uyanış

Drakania Uyanış Becerileri

 • Dalgalanan Baskı: Ejderhanın gücünü açığa çıkararak düşmanlarını bastırır. Daha sonra Trion ile düşmanın merkezine saldırır.
 • Yıkım Öncüsü: Trion’un sol mızrağına rüzgârı sarar ve yükseldikten sonra yere doğru vurarak rüzgarla birlikte yeri parçalar.
 • Yıkıcı Şok Dalgası
  • Cadı Kanı: Sağ mızrağını sol mızrağıyla birleştirdikten sonra, rüzgârı sararak düşmana taarruz eder.
  • Ejderha Kanı: Sağ mızrağını sol mızrağıyla birleştirdikten sonra, rüzgârı ileri doğru serbest bırakarak düşmanı püskürtür.
 • Toprağı Yaran Kükreme
  • Cadı Kanı: Sol mızrağına rüzgârı sarar ve ileri doğru serbest bırakır. Devamında sağ mızrağıyla ateşe neden olarak yerde tahrip izi bırakır.
  • Ejderha Kanı: Ejderhanın gücüyle sol mızrağına rüzgârı sarar ve ileri doğru toprakta yankı oluşturan bir kükreme savurur. Yıkıcı ejderha nefesi önündeki düşmanları silip süpürür.

Drakania Temel Kombo Listesi

1. Kombo:
[Yıkım Öncüsü] Shift + Q → [Ejderha Yürüyüşü] Shift + Yön Tuşu (W, S, A, D) → Keskin Hüküm (S + LMB) → Toprağı Yaran Kükreme (S + F) → Akım: Tükeniş (F)
Ejderha Kanı durumunda herhangi bir şarj kaldıysa, bitirmek için F veya W + Q tuşlarına basın.

2. Kombo:
Dalgalanan Baskı (Shift + F) → Ruha Sinmiş Garez (Shift + Sağ Tık) → Akım: Gizli Pençe (Sağ Tık) → Toprağı Yaran Kükreme (S + F) → Çatırdayan Alev (F)

Cadı Kanı durumunda herhangi bir şarj kaldıysa, S + Sağ Tıklayın. Beceriler hakkında daha ayrıntılı açıklamalar veya diğer becerileri ve karakterle kullanılabilecek becerilerin tam listesini bulmak için Beceri (K) menüsünü kullanın.

drakania uyanış özellikleri

Drakania Uyanış sınıfı, iç ejderhasını uyandırır ve insan formundayken görünmeyen ejderha gücünü göstermek için farklı bir form alır. Kanadını açtığında, güçlerini tamamen ortaya çıkarır. Tüm beceriler için geçerli olmasa da, belirli beceriler insan / ejderha formuna göre farklı eylem ve efektler sergiliyor.

Uyanış versiyonu, ait olduğu sınıf hem de Black Desert’ın ruhuna son derece yakışıyor. Özellikle yakın dövüş seviyorsanız, karakter bir hayli hoşunuza gidecektir. Etkileyici bir hareket becerisine sahip olan Drakania Uyanış, hem ejderha kanatlarını hem de mızrağını ustalıkla kullanabiliyor. Ayrıca yetenek animasyonları da gerçekten çok iyi. Yeni sezon Ejderhaların Şafağı, 27 Temmuz‘da başlıyor.

YouTube video

Black Desert’ı PC, PS4 ve Xbox One platformlarında oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunu hareket halindeyken oynamak isteyen iOS ve Android kullanıcıları, Black Desert Mobile’ı da telefonlarına indirebilirler. Drakania Uyanış sınıfı hakkında ne düşünüyorsunuz? Tasarımını ve becerilerini sevdiniz mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.