Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bir Star Citizen Oyuncusu 8 Yıl Sonra Para İadesi Aldı

Star Citizen, oyunculardan talep ettiği dudak uçuklatan oyun içi eşya fiyatlarıyla bilinse de, oyunu 8 yıl oynayan bir oyuncunun parasının tamamını iade etti.

Cloud Imperium Games geliştiricileri, Star Citizen‘ın geliştirilmesi için şimdiden yaklaşık 600 milyon dolar topladı. Ne yazık ki, aradan yıllar geçmesine rağmen, uzay simülatörü üzerindeki çalışmaların sonu hala görünmüyor. Anlaşılır bir şekilde, fon sağlayanların çoğu sabrını kaybediyor ve oyun için bağışlanan paranın iadesini talep ediyor.

Gönüllü katkıların (kullanıcıların erken erişimde oyunu oynayabilmesi karşılığında) geri ödenemeyecek gibi görünse de, bu bağışçılardan birisi transferden 8 yıl sonra bile parayı geri alma şansı olduğunu kanıtladı. Üstelik, parasını geri alan oyuncunun oyunu tam 274 saat oynadığı da ortaya çıktı. Evet, 8 yıl ve 274 saatin ardından bir oyun iade edilmiş oldu.

Star Citizen İade Taleplerinin Sayısı Arttı

Bir Star Citizen Oyuncusu 8 Yıl Sonra Para İadesi Aldı

Reddit kullanıcısı BlueBackground, Star Citizen‘ı tamamlamak ve aynı zamanda satın almak için birikimlerini bağışladığından bu yana geçen süre 8 yılı aştı. Ancak yıllar geçti ve oyuncunun oyunun tam sürümünün yayınlanmasına yönelik umutları giderek azaldı. Sonuç olarak, oyun için harcadığı paranın bir kısmının, özellikle 250 doların geri ödenmesini talep etti.

İlginç bir şekilde BlueBackground, Cloud Imperium Games’ten 5 sayfalık uzun bir mesaj aldı. Oyuncu tarafından paylaşılan mektuptan bir alıntıda, “İddialarınız asılsızdır ve aşağıda özetlediğimiz nedenlerden dolayı size geri ödeme borçlu değiliz. Bununla birlikte, iyi niyet göstergesi olarak, masrafların bir kısmını size geri ödemeyi teklif ediyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Oyuncuyu şaşırtacak şekilde, hesabı bir kısım değil, projenin geliştirilmesi için 8 yıl önce taahhüt ettiği miktarın tamamını aldı. Yayınlanan mesajda, parayı alıp almayacağından kendisinin şüphe duyduğunu belirtti. Elbette, BlueBackground davasının mutlu sonu, geliştiricilere emanet edilen paranın iadesini talep eden diğer kullanıcıların kalplerine biraz umut katacaktır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.