Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bir Dönemin Sonu: Ünlü Apple Cihazı Artık Üretilmeyecek

ABD'li teknoloji devi Apple, 20 yılı aşkın bir süredir piyasada olan ünlü müzik çaları iPod Touch'ın üretimini sonlandırma kararı aldı.

MP3 çağının alametifarikalarından biri olan iPod Touch, maziye karışıyor. Apple tarafından yapılan açıklamada, ilk olarak 2001 yılında çıkarılan iPod serisinin kalan son üyesi olan iPod Touch’ın artık üretilmeyeceği bildirildi. Shuffle, Nano ve Touch olmak üzere üç farklı modelden oluşan efsanevi müzik çalar, Mayıs 2022 itibarıyla dünya çapında 450 milyon adet sattı.

iPod Touch üretiminin durdurulduğu haberini resmi internet sitesi üzerinden duyuran Apple, birinci nesli 2007 yılında piyasaya sürülen cihazın iPhone, iPad ve HomePod Mini de dahil olmak üzere müzik çalabilen diğer ürün yelpazesi arasında önemini kaybettiğini belirtti.

20 Yıllık Efsane Sona Erdi

ipod touch üretimi durduruldu

Apple, mevcut stokları tükettikten sonra bir daha iPod Touch üretmeyecek. Müziğin her zaman Apple kimliğinin bir parçası olduğunu ifade eden Amerikalı şirket, “iPod, yalnızca yüz milyonlarca insana müziği ulaştırmakla ve müzik endüstrisini etkilemekle kalmadı, aynı zamanda müzik keşfini, dinlenmesini ve paylaşılmasını da yeniden tanımladı” dedi.

İlk kez Ekim 2001’de piyasaya sürülen iPod Touch’ın en yeni modeli olan yedinci nesli 28 Mayıs 2019’da satışa sunulmuştu. 2013 yılında dünya çapında 100 milyon satış barajını geçen cihazın üretiminin durdurulmasıyla birlikte 20 yıllık ikonik iPod markası da sona ermiş oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.