Bir Çok Oyun Şirketi Amerika’daki Protestoları Destekleyen Mesajlar Yayınladı

Sony ve bir çok oyun firması Amerika'da yaşanan olaylara destek verdi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Geçtiğimiz hafta Amerika’nın Minneapolis şehrinde George Floyd isimli siyahi bir vatandaşın polis tarafından öldürülmesinin ardından ülkede başta siyahi vatandaşlar olmak üzere neredeyse bütün eyaletlerde #BlackLivesMatter başlığı altında protestolar ve eylemler başladı.

Başta Sony olmak üzere bir çok oyun firmasından da bu protestolara destek geldi. 4 Haziran 2020 tarihinde yapılması beklenen PlayStation 5 tanıtım etkinliği Amerika’da ki olaylar nedeniyle Sony tarafından ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelendi.

Sony ve Microsoft kendi resmi Twitter hesaplarından destek mesajlarını paylaşırken diğer oyun firmaları olan 343 Industries, Warner Bros, Bethesda, Naught Dog ve Insomniac Games‘den destek mesajları gecikmedi. Sucker Punch ve Guerilla Games, Sony’nin mesajını paylaşırken Naught Dog’da Sony’nin yazdıklarına benzer bir yazı paylaştı.

İşlerin Xbox tarafında, şirketin ana hesabı Microsoft tarafından yayınlanan açıklamayı paylaştı ve ekledi. “Xbox, sistematik ırkçılığa ve adaletsizliğe karşı hayranlarımız, yaratıcılarımız, çalışma arkadaşlarımız, dostlarımız ve tüm Afro-Amerikan ve Siyahi topluluğumuz ile birlikte duruyor.” “Siyah ve Afro-Amerikan seslerini yükseltmek için Microsoft’a katılmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Aynı mesaj 343 Industries, Rare ve Forza Motorsports tarafından da paylaşıldı. Geliştiricilerin paylaştığı mesajları aşağıda bulabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol