Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

BioWare, Dragon Age’in Yeni Oyununda İsim Değişikliği Yaptı

Dragon Age serisinin yeni oyunu, Dragon Age: The Veilguard adıyla piyasaya sürülecek. Peki, isim değişikliği kararının arkasındaki sebep ne?

Yayıncı koltuğunda Electronic Arts’ın oturduğu fantezi rol yapma oyunu Dragon Age, ikonik serinin dördüncü halkası ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. BioWare tarafından PS5, Xbox Series X|S ve PC için geliştirilen yapım, başlangıçta “Dreadwolf” adıyla duyurulmuştu. Şimdi ise yeni oyunda isim değişikliğine gidildiği haberini aldık.

BioWare’ın Dragon Age Genel Müdürü ve Baş Yapımcısı Gary McKay, oyunun Dragon Age: The Veilguard adıyla piyasaya sürüleceğini açıkladı. Bu konuya dair bir blog yazısı kaleme alan McKay, bu kararın arka planında yaşananları anlattı. Oyuncuların verecekleri her bir kararının derin ve zorlayıcı hikayelere sahip olacağını belirten deneyimli isim, şunları söyledi:

Serinin Yeni Oyunu Dragon Age: The Veilguard Olacak

 Dragon Age The Veilguard

“Yoldaşlarınızı oluşturan yedi benzersiz karakterin her biri, verdiğiniz kararların onlarla olan ilişkilerinizi ve onların hayatlarını etkileyeceği derin ve zorlayıcı hikayelere sahip olacak. Dünyaya salınan korkunç yeni bir tehdide karşı koyarken, unutulmaz kahramanlardan oluşan bu ekibi bir arada tutacaksınız. Dread Wolf’un bu hikayede hala önemli bir rolü var, ancak siz ve yoldaşlarınız – düşmanlarınız değil – bu yeni deneyimin kalbisiniz.

Bu nedenle, bu oyunun aslında ne hakkında olduğunu anlatmak ve yeni kahramanlarımız, onların hikayeleri ve tüm Thedas’ı kurtarmak için onları nasıl bir araya getirmeniz gerektiği hakkında ne kadar güçlü hissettiğimizi göstermek adına bu isim değişikliğine gittik.

Size gururla yeni Dragon Age’i sunuyoruz: The Veilguard

Öte yandan BioWare ekibi Dragon Age: The Veilguard‘ın resmi oynanış gösterimi için 11 Haziran Salı günü saat 18:00’da Dragon Age YouTube kanalında, oyunun başlangıç kısmından 15 dakikalık oynanış gösterimi yapacaklarını da açıkladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.