Bill ve Melinda Gates Çifti, 27 Yıllık Evliliklerini Bitiriyor

Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates, Twitter'dan paylaştıkları bir mesaj ile 27 yıllık evliliklerini sonlandırdıklarını duyurdu.

Dünyanın en zengin dördüncü insanı olan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 27 hayat yıllık arkadaşı Melinda Gates ile evliliklerini bitirmeye karar verdiklerini açıkladı. Kişisel Twitter hesaplarından ortak bir ayrılık metni yayınlayan ikili, Bill & Melinda Gates Vakfı‘ndaki çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Söz konusu paylaşımda, “Bir çift olarak gelişme imkanımızın kalmadığına inanıyoruz. İlişkimize dair uzunca düşündükten sonra evliliğimizi sonlandırmaya karar verdik” ifadelerini kullanan Gates çifti, boşanma sürecinde özel hayatlarına saygı gösterilmesini istedi.

Melinda Gates’in 1987’de Microsoft’ta ürün sorumlusu olarak çalışmaya başlamasıyla tanışan ikili, 1994 yılında evlenmişti. Önceden kurdukları iki Gates vakfını birleştirerek, 2000 yılında Bill & Melinda Gates Vakfı’nı hayata geçiren Gates çifti, o zamandan bu yana halk sağlığı, eğitim ve yoksulluk gibi insani konularda çalışmalar yürüyor.

Bill Gates Melinda Gates boşanıyor

Bugüne kadar vakfa 55 milyar dolar hibe sağlayan ikili, ayrılmalarına rağmen vakıftaki sorumluluklarını üstlenmeye devam edecekler. Forbes dergisine göre 124 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin dördüncü insanı olan Bill Gates, tamamen vakıf işlerine odaklanmak için geçen yıl Microsoft’un yönetim kurulundan ayrılmıştı.

blank
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol