Bilim Kurgu Ve Uzay Temalı Eğlenceli Mobil Oyunlar

Bilim kurgu oyunlarını seven ancak sadece büyük konsollarda oynamaktan sıkılanlara ilaç gibi gelecek küçük bir liste hazırladık.

Bugün oluşturduğumuz küçük bir liste var. Bilim kurgu temalı ve tercihen uzayda geçen mobil oyun arayışında olanlar için bir liste hazırladık. Listede beş adet oyun bulunuyor. Bunlardan üçü ücretli ikisi ücretsiz oyunlar. Oyunların hepsi piyasaya yeni çıkmış değiller. Bir süredir mobil mağazalarda bulunan oyunlar da var. Genelde çok keyifli müzikleri olan oyunlar ve hepsinin hikayesi de eğlenceli.

OPUS: The Day We Found Earth

Çok ama çok uzak bir tarih, yıl 160.000. İnsanlık bir süre önce dünyayı terk etmiş. Gen havuzu tamamen kirlenmiş olan insanlık, evi olan gezegeni bulup kendini yenilemek istiyor. Kimine göre bir mit kimine göre ise kökenin hikayesini barındıran dünyanın arayışına çıkıyoruz. Oyundaki ana hikaye bu şekilde ve görev de dünyaya yerleşmek. Emeth, dış uzaydan gelip dünyaya yerleşme görevi olan bir robot. Oyun Steam’de de var ancak ücretli. Mobil cihazlarınız üzerinden ücretsiz olarak demosunu oynayabilirsiniz. Beğendiğiniz takdirde tüm oyunu satın alabilirsiniz. Çok güzel grafikler ve çok güzel müzikler içeren OPUS, milyonlarca kullanıcı tarafından oynanıyor.

Space Marshals 2

Dış uzayda taktiğe dayalı savaşlar yürütmek mücadeleler yürütmek isteyenlerin favori oyunu olabilecek Space Marshals 2, mobil cihazlarınızda ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir oyun. Karakterimiz, dış uzayda çeşitli suçlularla baş etmek ve adaleti sağlamak zorunda. Oldukça kolay kontrolleri olan oyunda, olaylara yukarıdan çekilen ilginç bir kamera açısıyla tanık oluyoruz. Grafikleri de bir hayli güzel olan oyun, büyük bir oyuncu kitlesine de sahip.

Goo Saga

Goo Saga listemizin ücretli oyunlarından biri. 2 dolarlık fiyatı ile küçük bir bütçe ayırabileceğiniz kadar çok eğlence sunuyor. Gizli bir laboratuvarda geçen macera oyununda, elastik ve sevimli bir karakteri yönetiyorsunuz. Kısa süre önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuş olan yaratıcısını arayan Goo’yu kontrol etmek hiç zor değil. Elastik karakterinizin formunu değiştirebileceğiniz bir özellik de bulunuyor. Yaratıcısını aradığı yolculukta başına gelebilecek tehlikeleri savuşturmak da bize düşüyor.

Agent Aliens

 

Kaçırıldıkları yerden kurtulmaya çalışan uzaylıların eğlenceli hikayesini sunan Agent Aliens’ı Android cihazlarınızda ücretsiz oynayabilirsiniz. Farklı oyun modları ve karakterler içeren oyun keyifli molalar vermek isteyenlere çok uygun. Uzaylı karakteriniz, bilim adamları tarafından kaybedilmiş ya da bırakılmış paraları toplayıp, kendini geliştirmek için harcayabilir. Bu geliştirmeler daha güçlü bir uzaylınız olmasına yarar.

Crashlands

Listemizin en pahalı ve son oyunu, Crashlands. Steam üzerinden de satın alınıp oynanabilen Crashlands’i, 5 dolarlık fiyatı ile Android ve IOS cihazlarınıza da indirebilirsiniz. Yüksek teknoloji ve sihrin bir araya geldiği Crashlands dünyası, hem ticaret hem de yaratma deneyimi sunuyor. Hayatta kalmak için ihtiyacınız olacak temel değerleri edinmeli ya da yetiştirmelisiniz. Bir de gezegenler arası taşımacılık yapmalısınız. Bunları hepsine yetişmeye çalışırken de kendinizi canavarlara karşı korumalısınız.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>