Bilgisayar Platformundaki En İyi Korku Oyunları!

Bilgisayar platformunda oynanabilecek en iyi 4 korku oyununu seçtik.

Dünyanın önde gelen oyun geliştiricileri ve yayıncıları şu sıralar mali raporlarını yayınlarken yüksek gelir rakamlarına imza atmaya da devam ediyorlar. Oldukça bol oyunlu bir yılı yarıladığımız şu günlerde en iyi korku oyunlarını listeledik.

Oldukça zengin oyunlara sahip olan bilgisayar platformu her geçen gün yeni oyunlar ile geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Steam üzerinde yayınlanan birbirinden farklı oyunlar her kesimden oyuncuya hitap etmeye devam ederken, korku oyunu severler için 4 adet oyun seçtik.

1 – Metro Exodus

Metro serisinin en yeni oyunu olarak Şubat 2019’da lansmana çıkan Metro Exodus günümüzde konsol ve bilgisayar platformunda oynanmaya devam ediyor.

Önce Steam üzerinde satışlara açılan ve daha sonra Epic Store’a transfer olan Metro Exodus bu hareketi ile oyuncuların tepkisini çekse de yayınlanması ile beğenileri de toplamayı başardı. 4A Games imzası ile geliştirilen yapımda, birinci şahıs kamera açıları eşliğinde hikâye tabanlı bir dünyaya giriş yapacak, yaratıklar ile karşı karşıya geleceğiz.

Epic Store’da bilgisayar platformu için 309.00 TL fiyat etiketine sahip olan oyun, Metro 2033 ve Metro: Last Light’ın devam niteliğinde lansmana çıktı.

2 – Devotion

2019’un başarılı korku oyunlarından bir tanesi olarak Şubat ayında bilgisayar platformu için lansmana çıkan Devotion, Red Candle Games tarafından hayata geçirildi.

Unity oyun motoru ile geliştirilen başarılı oyun bilgisayar platformuna özel olarak lansmana çıktı. Hikâye tabanlı bir oynanışa sahip olan oyunda karanlık ve bir o kadar da merak uyandırıcı sahneler bizleri bekliyor olacak.

Birinci şahıs psikolojik korku oyunu olarak ifade edilen yapım, sürükleyici yapısına ek olarak oyunculara bol aksiyonlu bir oynanış sunuyor. Gerilimin de tavan yaptığı oyunda gerçekçi bir yapı yer alıyor olacak.

3 – Darkwood

Acid Wizard Studio tarafından 2017 yılında yayınlanan Darkwood günümüzde hem konsol hem de bilgisayar platformunda oynanmaya devam ediyor.

Steam üzerinde bilgisayar oyuncuları tarafından ‘çok olumlu’ olarak değerlendirilen yapım tek oyunculu bir yapı üzerine inşa edildi. Hem oynanışı hem de satış rakamları ile oyuncuları tatmin etmeyi başaran yapım yıllardır geniş kitleler tarafından oynanmaya devam ediyor.

Hayatta kalma ve korku odaklı bir oynanışa sahip olan yapımda oldukça karanlık bir oynanış atmosferi yer alıyor.

Steam üzerinde 24.00 TL olarak satışlarına devam eden oyun Türkçe dil seçeneğine sahip değil. Oyun içerisinde yer alan diyalog ekranları ile oyuncular hem bilgilendiriliyor hem de yönlendiriliyor.

4 – System Shock 2

1999 yılında ilk kez bilgisayar platformunda karşımıza çıkan ve günümüze kadar milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaya devam eden System Shock 2, Steam üzerinde 18.00 TL gibi cazip bir fiyat etiketine sahip.

İngilizce ve Almanca olarak iki farklı dil seçeneği ile lansmana çıkan yapım tek oyunculu oynandığı gibi aynı zamanda eşli oyunculu olarak da oynanabiliyor. Koop olarak 3 oyuncuya kadar destekleyen yapım günümüzdeki fps ve RPG oyun türlerinin ilham kaynağı olarak gösteriliyor.

Oyun dünyasının klasikleri arasında yer alan yapım, bilgisayar platformunda oynanabilecek en iyi korku oyunlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

1 Yorum

  1. call of cthulhu dark corners of the earth

    Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol