Bilgisayar Korsanları Yemeksepeti Hack Olayı Hakkında Yeni Açıklama Yaptı

Yemeksepeti’ni hacklediklarini iddia eden bilgisayar korsanları yeni açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Yemeksepeti yeniden hacklendi iddiası ile gündeme gelmiş ve konu hakkında Yemeksepeti açıklama yaparak böyle bir durumun olmadığını açıklamıştı.

Yemeksepeti’nin bu açıklamasının ardından, Yemeksepeti’ni bir kez daha hacklediğini iddia eden bilgisayar korsanları açıklama yapmış ve Yemeksepeti’nin açıklamasını komik bulduklarını dile getirmişti. Konu hakkında Yemeksepeti herhangi bir yeni açıklama yapmazken, bilgisayar korsanları Yemeksepeti hack olayı hakkında yeni açıklama yaptı.

Bilgisayar Korsanları Yemeksepeti Hack

Bilgisayar Korsanları Yemeksepeti Hack Olayı Açıklaması

DW Türkiye sitesinde yer alan habere göre, bilgisayar korsanları Yemeksepeti hack olayı hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Bilgisayar korsanları Yemeksepeti’ne yeni bir siber saldırı yaptıklarını ve ellerinde yeni veriler olduğu iddiasını savunuyor.

Mail yolu ile DW Türkiye’nin sorularını yanıtlayan ekip Rusya merkezli bir oluşum olduklarını, güvenlik nedeniyle grubun ismi ve kaç kişiden oluştuğuna dair bilgileri paylaşmayacaklarını belirtti. Birçok farklı ülkeden üyeleri bulunduğunu aktaran bilgisayar korsanları, Twitter’da yayılan Türk veya Çinli oldukları yönündeki iddiaları ise kesin bir şekilde reddetti.

bilgisayar korsanlari yemeksepeti hack olayi hakkinda yeni aciklama yapti 3

Kişisel verileri ele geçirdiğini iddia eden grup ilk olarak 1 Kasım’da görevinden ayrılan eski Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’a mail ile ulaşarak taleplerini sıraladığını iddia ediyor. Yemeksepeti’ni seçmelerinin özel bir nedeni olmadığını aktaran grup, sadece şirketin o günkü CEO’su olan Nevzat Aydın’ın bu ihlal için bir ödeme yapabileceğini düşündüklerini ancak Aydın’ın ödeme yapmamasının kendilerini şaşırttığını belirterek şu açıklamada bulundu: “Maili attığımız tarihte şirketin CEO’su Nevzat Aydın’dı. Görüşmemizden sonra istifa etti. Yeni CEO Mert Baki’ye de taleplerimizi ilettik ancak ciddiye almadı. Belki de Delivery Hero (Yemeksepeti’nin bağlı olduğu üst kuruluş) onlara bu konuda baskı uyguladı, şimdilik bunu bilmiyoruz.

Bilgisayar korsanları Yemeksepeti hacklendiği konusuna bir kez daha vurgu yaparken, verilen sürenin dolmasıyla verilerin internette yayınlayacaklarını yineledi.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol