Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bethesda’nın Veteran İsminden 24 Yıl Sonra Gelen Veda

Fallout ile The Elder Scrolls serisi ve Starfield yapımlarının tümünde imzası bulunan Bethesda efsanesi şirketten ayrıldı.

Bethesda yayıncılık başkanı Pete Hines, emekli olacağını açıkladı. X‘te bir gönderi yayımlayan Hines, “24 yılın ardından şirketteki süremin sona erdiğine karar verdim. Emekli oluyorum ve ilgilerimi ve tutkularımı keşfederek, elimden geldiğince zamanımı ayırarak ve hayattan keyif almaya daha fazla zaman ayırarak hayatımın heyecan verici yeni bir bölümüne başlayacağım.” ifadelerini kullandı.

Hines, sözlerine “Bu, kolayca ya da çabuk aldığım bir karar değildi, inanılmaz bir deneyimin ardından bu kararı aldım. Starfield’ın inanılmaz lansmanıyla doruğa ulaşan kariyerim için doğru zamanın geldiğini hissediyorum.” diyerek devam etti ve emekliliğini duyurdu. Dile kolay bir şekilde, 24 yıldır hizmet verdiği şirketten ayrılan Hines, Starfield için inanılmaz bir pazarlama kampanyasına imza atmıştı.

Bethesda Efsanesi Pete Hines Emekli Oldu

Bethesda'nın Veteran İsminden 24 Yıl Sonra Gelen Veda

Oyun endüstrisine The Adrenaline Vault isimli bir oyun sitesinde yazar ve eleştirmen olarak giriş yapan Hines, 1999 yılında Bethesda’nın küresel pazarlama ve iletişimden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı oldu ve 2022’de stüdyonun yayıncılık başkanı olana kadar 23 yıl boyunca bu görevi sürdürdü. Şirketin başkanı Todd Howard ile birlikte şirketin yüzü olan Hines, neredeyse tüm röportajlarda yer alıyordu.

Şirketin efsane isminin şirketten ayrılmasıyla ilgili kurumsal açıklamasının yanına sevimli bir veda mesajı da iliştiren Bethesda, Pete Hines’a veda etti. Hines’in şirketten ayrılışının, şirketin çatısı olan ZeniMax‘te Xbox bayrağı altında bir tür büyük yeniden yapılanmanın habercisi olup olmadığı henüz bilmiyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.