Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bethesda, Starfield İçin Elon Musk ve SpaceX’e Danışmış!

Bilim kurgu RPG oyunu Starfield'ın geliştirilmesine hazırlanmak için Bethesda ekibi, Elon Musk ve SpaceX şirketinin danışmanlığından faydalandı.

Todd Howard, Bethesda ekibinin Starfield‘ın gelişimine hazırlanmak için milyarder Elon Musk ve SpaceX’teki insanlarla buluştuğunu söyledi. Skyrim, 2011’de çıkmasına rağmen hala oynanmaya devam etse de, pek çok hayranın bugünlerde Bethesda’nın merakla beklenen uzay RPG oyununu yayınlamasını beklediği de bir gerçek.

Bu sadece stüdyonun geliştirmeye alışık olduğu fantezi oyunlarından ve daha çağdaş Fallout yayınlarından çok farklı bir oyun olmakla kalmayacak, aynı zamanda geliştiricinin çeyrek asırdır ilk yeni fikri mülkiyeti olacak. Gelecek sene yayınlanacak oyun hakkında ilginç açıklamalarda bulunan Bethesda patronu, bu yeni marka için SpaceX’e danıştığını açıkladı.

SpaceX ve Elon Musk, Starfield’a Danışmanlık Yaptı

Starfield

Bethesda’nın Elder Scrolls serisiyle ün kazandığı göz önüne alındığında, pek çok kişi yaklaşan bilimkurgu başlığının sadece derin bir uzay ayarıyla benzer bir şey sunacağını düşünüyor ancak Xbox’tan Matt Booty, Starfield’ın Skyrim’in yeniden görünümünden daha fazlası olacağını açıkladı. Her halükarda hayranlar, Maryland merkezli geliştiricinin oyununun potansiyeli için fazlasıyla heyecanlı.

Howard ile yakın zamanda yapılan bir röportaj, Bethesda’nın Starfield için biraz ilham almak üzere SpaceX ve CEO’su Elon Musk ile bir araya geldiğini ortaya çıkardı. The Elder Scrolls yönetmeni ve yönetici yapımcısı, uzay aracı üreticisinin oyunun içerisinde gördüklerine “hayran kaldığını” belirtti ve Elon Musk oyunun “Avengers ile NASA buluşması” gibi olduğunu söylemiş.

Howard’ın ekibe gösterilenler ve kendisinin öğrendikleri karşısında şaşkına döndüğü videodan oldukça açık. Uzay uçuşunun perde arkası yaklaşımlarını anlamadığını itiraf etse de, ziyaretin en azından kısmen Starfield’a ilham verdiği açık. Bahsettiğimiz bölümü, videonun 1:07:00 kısmından itibaren izleyebileceğinizi belirtelim.

SpaceX CEO’sundan bahsetmişken, Elon Musk, Nisan 2022’de başlayan ve Ekim sonunda sona eren ilk satın alma ile Twitter’ı devraldığından beri büyük olay yarattı. Elon Musk’ın kendisi geçmişte video oyunlarına olan sevgisinden bahsetmişti, bu nedenle yeni bir bilim kurgu RPG oyunu hazırlanırken Bethesda ile buluşmaya istekli olması çok da şaşırtıcı değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.