Bethesda’nın En Önemli İsmi Jeff Gardiner Şirketten Ayrıldı

Jeff Gardiner bugün Bethesda Game Studios'tan ayrıldığını duyurdu. Geliştirici, şirkette yaklaşık 16 yıl çalıştı ve Fallout 76, Fallout 4 ve TES: Skyrim gibi oyunların geliştirilmesinde yer aldı.

Bethesda Game Studios‘un önde gelen isimlerinden biri şirketten ayrıldı. Jeff Gardiner‘ın dün açıkladığı gibi, stüdyoda yaklaşık 16 yıl geçirdikten sonra şirketten ayrılma kararı aldı. Gardiner, şirketin ikonik projelerinin çoğunda çalıştı. Ünlü isim, The Elder Scrolls serisi, Fallout 3 ve Fallout 4’ten Oblivion ve Skyrim üzerindeki çalışmalara yardım etti. Bunun yanı sıra Fallout 4 ve Fallout 76’nın geliştirilmesine de öncülük etti.

Gardiner, Twitter’da yaptığı veda yazısında şunları yazdı:

”Bethesda’daki zamanım sona erdi. #Oblivion, #Fallout3 ve #Skyrim’deki tasarım yöneticisi #Fallout4’ün Baş Yapımcısı ve son olarak #Fallout76’nın Proje Liderliğine kadar inanılmaz bir yolculuk oldu. İş arkadaşlarımı özleyeceğim ve harika hayranlara teşekkür etmek istiyorum. Bizi takip etmeye devam edin.”

Jeff Gardiner Bethesda

Bethesda’da Önemli Bir İsimdi

Jeff Gardiner tarafından denetlenen son proje Fallout 76 idi. İlk çevrimiçi Fallout, esas olarak feci teknik durumdan kaynaklanan korkunç bir lansman yaptı ancak zamanla geliştirici ekip ve sadık hayran kitlesi, oyunu iyi bir duruma getirmeyi başardı.

Şimdilik Gardiner’ın yeni evinin neresi olacağını bilmiyoruz. Veda, deneyimli video oyun yapımcısı tarafından saflarını dolduracak stüdyoyu yakında tanıyacağımızın habercisi olabilecek bizi izlemeye devam edin sözleriyle sona erdi.

Sözlerinden de anladığımız üzere Gardiner oyun endüstrisini terk etmeyecek ve yeni çalışmalara imza atmaya devam edecek. Ünlü ismin şirketten ayrılma sebebini ise bilmiyoruz, belki ilerleyen zamanlarda öğrenme şansı yakalayabiliriz. Bakalım bu durum The Elder Scrolls VI‘nın gelişim sürecini etkileyecek mi?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol