Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bethesda Launcher’ın Steam’e Geçişi Ertelendi

Bethesda Launcher'dan Steam'e oyun aktarma işlemi muhtemelen Mayıs ayına ertelendi.

Yaklaşık iki ay önce Bethesda, bu yıl Bethesda Launcher uygulamasının daha fazla geliştirilmesinden vazgeçeceğini duyurdu. Bu hamlenin bir sonucu olarak, stüdyonun oyunlarına harici servisler aracılığıyla erişilebilecek.

Bethesda’nın uygulamasını şimdiye kadar kullanan oyunculara oyunlarını Steam’e taşıma fırsatı verildi. Operasyonun Nisan ayı başlarında başlaması gerekiyordu ancak o noktaya geldik ve oyuncular hala oyunlarını transfer edemiyordu. Bethesda’nın iki ay önce yayınladığı bir gönderide erteleme olduğuna dair bir işaret bulunabiliyordu. Birkaç gün önce gönderi güncellendi ve Nisan ayı başlarında başlayacak olan transfer ile ilgili bilgiler kaldırıldı.

Bethesda Launcher Transfer İşleminde Zaman Sınırı Olmayacak

Bethesda Launcher

Şu anda mesaj, transfer işleminin Nisan ayı içerisinde yapılacağı yazıyor ancak şirket belirli bir tarih veya en azından ayın ilk yarısı mı yoksa ikinci yarısı mı olduğu konusunda bilgi vermedi. Ayrıca Bethesda, oyuncuların Mayıs ayında Launcher’ı kullanarak oyunlarını başlatma yeteneklerini kaybedeceklerini açıkladı. Bu durumda yine desteğin sona ermesi için belirli bir tarih verilmedi.

Hareketi kaçırdığınız için stresliyseniz, endişelenmenize gerek yok. Bethesda sürecin nasıl işleyeceğini açıkladı. Oyun transferlerinin zaten mümkün olup olmadığını kontrol etmek için her zaman şirketin web sitesini izlemeye devam etmenize gerek yok. Zamanla sınırlı olmayacak, bu yüzden acele etmeye gerek yok. Nitekim, Bethesda Launcher’ın Mayıs ayında çalışmayı durdurmasından çok sonra bile oyunlarınızı Steam’e taşıyabileceksiniz.

Şirket ayrıca sanal para birimimizi ve hatta oyun günlüklerimizi oyunlarımızla birlikte aktarabileceğimizin garantisini de verdi. Oyunların Steam’e taşınması aynı zamanda Valve’nin platformunda şimdiye kadar yalnızca Bethesda Launcher aracılığıyla mevcut olan bazı oyunların görüleceği anlamına geliyor. Fallout 4 için Wolfenstein: Enemy Territory veya Creation Kit aracından bahsediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.