Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bethesda İmzalı Starfield 13 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Bethesda'nın uzay temalı yeni rol yapma oyunu Starfield, eylül ayındaki çıkışından bu yana dünya genelinde 13 milyon oyuncuya ulaştı.

İlk olarak 2018 yılında duyurulan Starfield, seneler süren heyecanlı bekleyişin ardından geçtiğimiz eylül ayında oyunseverlerle buluştu. Bethesda’nın devasa bir insan ve para kaynağı ayırdığı proje, her ne kadar The Game Awards‘tan eli boş dönse de, kayda değer bir oyuncu tabanına ulaşmış gibi görünüyor.

Yeni IP’si hakkında ilgi çekici istatistikler paylaşan stüdyo, aynı zamanda 2024’te oyundan neler bekleyebileceğimize dair bazı fikirler verdi. Yapılan açıklamada, Starfield’ın güncel oyuncu sayısı 13 milyon olarak belirtildi. Bununla birlikte oyunun gerçekçe ne kadar sattığına dair bir veri paylaşılmadı. Bilindi üzere Starfield, ilk günden Xbox Game Pass’e eklendi.

Starfield’da Geçirilen Süre 61 Bin Yıla Eşdeğer!

Dolayısıyla platformun aboneleri oyuna ek ücret vermeden erişme şansı yakaladı. 13 milyonun ne kadarının Game Pass‘e ait olduğu bilinmiyor. Bethesda, oyuncuların Starfield‘da şu ana kadar 22 milyon 284 bin 331 gün geçirdiğini söyledi, ki bu 61 bin yıldan fazla zamana tekabül ediyor. 26 milyon 027 bin 845 saat gemi inşaatına harcanırken, gezegenler 1 milyar 972 milyon 345 bin 902 kez ziyaret edildi ve 4 milyon 575 bin 289 outpost kuruldu.

starfield oyuncu sayısı

Stüdyo, şubat ayından başlayarak yaklaşık altı haftada bir güncelleme yayımlamayı hedeflediğini belirtti. Bu güncellemeler, yaşam kalitesi iyileştirmelerinden içerik ve özellik güncellemelerine kadar her şeyi içerecek. Seyahat etmenin yeni yollarını sunmaya hazırlanan Bethesda, oyuncuların artık büyük şehirleri keşfederken şehir haritalarına erişebileceklerini aktardı.

Resmi mod desteğine de değinen şirket, aracın ve yeni Creation Kit’in önümüzdeki yılın başlarında çıkacağını söyledi. Son olarak, oyunun ilk genişletmesi Shattered Space üzerinde halen çalışılıyor. Yeni hikaye, konumlar, donanımlar ve daha fazlasını içerecek olan DLC, 2024’te piyasaya sürülecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.