Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Berserk Mangasının Yaratıcısı Kentaro Miura Vefat Etti

En ikonik karanlık fantastik mangalardan biri olan Berserk yaratıcısı Kentaro Miura, 54 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Mangaka, 6 Mayıs’ta 54 yaşında aort diseksiyonu sonucu hayata gözlerini yumdu. Miura’nın en ünlü eseri olan Berserk, ortaçağdan ilham alan şiddetli bir dünyada geçen karanlık bir fantastik mangaydı. Miura’nın çalışmalarının etkileri, Dark Souls, Bloodborne veya Final Fantasy gibi oyunların yanı sıra anime veya manga – Demon Slayer, Castlevania veya Vagabond gibi dünya çapında birçok eserde görüldü. Japon sanatçı, Berserk’in ilk prototiplerini 1980’lerin sonlarında yarattı. Arkadaşı ve eski komutanı Griffith’den intikam almak isteyen bir savaşçı olan paralı asker Guts’un hikayesinin ilk bölümlerini 1989’da yayınladı. Miura’nın ölümü ilk olarak Berserk’in resmi Twitter profilinde duyuruldu.

Berserk popülaritesi, 1997’de mangaya dayanan bir anime dizisinin yaratılmasına yol açtı. Bu arada, 2012, Berserk dünyasından ilk arsa konularını yeniden anlatan bir dizi tiyatro filminde ilkinin yayınlandığını gördü. 2016, evrendeki başka bir animasyon serisini getirdi. Manganın 363. bölümü bu yıl Ocak ayında çıktı.

Bu arada Miura, Berserk harici yeni bir manga başlattı. Duranki, ilk olarak, kadın kahramanın bir ejderhanın sırtında çeşitli maceralar yaşadığı ve yanında aslan benzeri bir arkadaşı olduğu çeşitli halkların mitolojisine dayanan bir hikaye. İkincisi, Miura’nın kendisinin de açıkladığı gibi, bu sadece Duranki’yi yaratma sürecinde daha önemli bir rol oynamakla kalmayan, aynı zamanda materyallerde ortak yaratıcılar olarak Studio Gaga biçiminde yer alan asistanları için bir fırsat.

Kentaro Miura 1

Şimdilik, hayranların henüz öğrenmediği Berserk devamı için sanatçının ölümünün ne anlama geldiği belirsiz. Bir sonraki bölümün bu yılın ilk yarısında yayınlanması bekleniyordu. Muhtemelen Kentaro Miura’nın mangası bitmemiş olarak kalacak ancak mangaka öğrencilerinin ustalarının çalışmalarını tamamlama görevini üstlenme olasılığı her zaman var.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.