Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Berserk İzleme Sırası

Berserk izleme sırası hakkında kafa karışıklığı yaşıyorsanız, bu içeriğimiz ile birlikte seriye nereden girmeniz gerektiğini ayrıntılarıyla anlattık.

Berserk izleme sırası hazırlayarak bu anime hangi sırayla izlenir sorusuna yanıt vermek istedik. Bugün, internette dolanan karışık bilgilere son veriyoruz. Bu efsanevi anime eskimiş olsa da, hala yeni hayranlar kazandığı da bir gerçek ve en çok kafa karıştıran konu ise izleme sırası.

İlk kez 1997 yılında yayınlanan anime, yıllar geçtikte hayran sayısını önemli oranda arttırdı. Berserk’i izlememiş olsanız da, anime topluluğunun kalbindeki yerini veya alternatif olarak tartışmalı animasyon stili nedeniyle adını muhtemelen duydunuz. Artık izlemeye karar verdiyseniz, Berserk izleme sırası ile kafanızdaki karışıklığı tümüyle gideriyoruz.

Berserk İzleme Sırası Nasıl?

Berserk İzleme Sırası

Aynı adı taşıyan manga serisine dayanan Berserk, kılıç kullanan bir paralı asker olan Guts ve “Şahin Grubu” adlı bir astlar grubunun lideri olan Griffith’in hikayesini anlatıyor. Anime, Guts’un hayattaki amacı, onu harekete geçiren intikamcı duygular ve onu takip eden şeytani varlıklar ile boğuşurken, yasalarına bağlı birçok karanlık yönü olan bir ortaçağ Avrupa’sından ilham alan bir dünyada geçiyor.

Şu anda Berserk’i izlemeye başlamak için mükemmel bir zaman, çünkü muhtemelen seri artık devam etmeyecek ancak animenin bölümleri ve beraberindeki OVA’lar arasında tüketilecek çok fazla içerik mevcut. İşte Berserk izleme sırası:

 • Berserk (1997)
 • Berserk: Golden Age Arc I – The Egg of the King (Film)
 • Berserk: Golden Age Arc II – The Battle for Doldrey (Film)
 • Berserk Golden Age Arc III: The Advent (Film)
 • Berserk: Recollections of the Witch (OVA)
 • Berserk (2016)

Berserk (1997)

Berserk İzleme Sırası

Berserk izleme sırası başlangıcı tabii ki ilk anime olan orijinal dizi olmalı. Black Swordsman ve Golden Age manga arklarından bir uyarlama olan bu diziyi, izlemek size Guts ve Şahin Grubu’nun ile geçirdiği zamanı hızla anlatacak.

Yaşı göz önüne alındığında, bu seri eski animasyon stilinin hayranı olmayanlar için biraz sancılı olabilir. Eski tarz anime izlemeyi sevmiyorsanız ve eski çizimlerden hoşlanmıyorsanız korkmayın, çünkü aynı hikayeyi anlatan üç Berserk: Golden Age Arc filmini izlemeyi tercih edebilirsiniz.

Berserk: Golden Age Arc I – The Egg of the King (Film)

Berserk İzleme Sırası

Orijinal diziyi izlediyseniz, bu film üçlemesini atlamayı seçebilirsiniz ancak Berserk anime’nin sunduğu her şeyi deneyimlemek istiyorsanız, Golden Age Arc olaylarını atlamanızı ben şahsen tavsiye etmiyorum.

The Egg of the King ile başlayan bu üç film sayesinde yine muhteşem modern animasyonlar ile Berserk’i deneyimleyebilirsiniz. Eğer Berserk izleme sırası hakkında endişeleriniz var ise, bu film serisi ile başlayabilirsiniz.

Berserk: Golden Age Arc II – The Battle for Doldrey (Film)

Berserk İzleme Sırası

Adından da anlaşılacağı gibi bu devam filmi, yaratıcı Kentaro Miura tarafından yazılan Berserk’in Golden Age manga arkında anlatılan hikayeyi uyarlamaya devam etti.

Film, 1997 serisinden kesilen orijinal mangadan karakterleri de işin içine dahil etti ve 1997 senesinde çıkan orijinal dizinin hikayesini fazlasıyla detaylandırdı. Bu yüzden ikinci filmi kesinlikle atlamadan izlemenizi öneriyoruz.

Berserk Golden Age Arc III: The Advent (Film)

Berserk İzleme Sırası

The Advent, film üçlemesinin izleyicileri için hikayeyi tamamlayan son yapım. Berserk’in yeni eklemeleriyle devam etmenizi sağlayacak muhteşem bir temel atan bu son yapım, kesinlikle taktire şayan. Bu film aynı zamanda, genel izleme sürenizi kısaltmak istiyorsanız, orijinal diziyi izleyenlerin filme atlayıp filmden çıkabileceği nokta.

Bu film sadece orijinal serideki hikayeyi tamamlamakla kalmıyor, aynı zamanda gelecek olan daha yeni Berserk içeriğine bir köprü sunuyor. Bu yüzden Berserk izleme sırası dahilindeki bu filmi atlamanızı hiç mi hiç önermiyoruz.

Berserk: Recollections of the Witch (OVA)

Berserk İzleme Sırası

Recollections of the Witch, Schierke’yi takip eden Berserk evreninde geçen bir OVA. Bu bölümde, Black Swordsman’ın tarihine bir göz atıyoruz ve bir sonraki ana dizi Berserk’e doğru ilerleyen daha fazla arka plan öğreniyoruz.

Bu OVA’nın diğer ismi Berserk: Majo no Tsuisou. Yani bu ismi de görürseniz şaşırmayın. Hatta bazı bölgelerde bu OVA’nın ismi Berserk 2nd Season Episode 9.5 veya Berserk 2nd Season Recap olarak geçiyor, hangi isimle bulursanız o şekilde izleyebilirsiniz.

Berserk (2016)

Berserk İzleme Sırası

Berserk izleme sırası içeriğimizi sonlandıracağımız yapım ise Berserk’in 2016 yapımı animesi olacak. Mangadan hem Mahkumiyet hem de Millennium İmparatorluğu Falcon’unu kapsayan modern seri bu. Bu noktaya geldiğinizde, serinin evreninde oldukça bilgili olacak ve serideki en modern anime sürümleriyle izleme deneyiminizi tamamlamaya hazır olacaksınız.

Bu sıraya bağlı kalırsanız, serideki tüm olayları süreklilik sorunu yaşamadan takip edebileceksiniz. Berserk’i hangi şekilde tüketirseniz tüketin, tüm zamanların en büyük anime hikayelerinden birine şahit olacağınızın garantisini sizlere veriyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.