Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bedava YouTube Premium Hizmeti Sunan YouTube Vanced Geri Dönüyor

YouTube Premium özelliklerini korsan olarak sunan YouTube Vanced hizmeti ne yazık ki kapanmıştı. Ancak iyi haber çabuk geldi. Uygulamanın benzer bir versiyonu, YouTube ReVanced adıyla geri gelecek.

Android işletim sistemi için resmi olmayan YouTube uygulamalarından biri olan YouTube Vanced, standart YouTube uygulamasının değiştirilmiş bir sürümüydü. Bu uygulama; reklamsız oynatma, beğenmeme, videolarda sponsor engelleme ve arka planda video oynatma gibi özellikler sunuyordu. Ancak kısa bir süre önce Google’dan gelen yasal bir tehdidin ardından YouTube Vanced kullanımdan kaldırıldı.

Vanced sahipleri, yasal nedenlerle projeyi durdurmak zorunda kaldıklarını açıkladı. Google, Vanced sahiplerine uygulamayı geliştirmeyi bırakmaya zorlayan bir vazgeçme mektubu gönderdi. Vanced ekibinden bir yönetici ”Discord mesajında YouTube’a yapılan tüm referansları kaldırmamız, logoyu değiştirmemiz ve YouTube ürünleriyle ilgili tüm bağlantıları kaldırmamız istendi.” dedi.

Yeni Platform, YouTube Vanced Geliştiricilerine Ait Değil

YouTube Vanced

Vanced, Google’ın YouTube’a erişen üçüncü taraf uygulamalara karşı eyleminin en büyük kaybı oldu. Google’a ait YouTube, birkaç hafta sonra reklam destekli YouTube entegrasyonunu Discord’a test etmeye başlamadan önce, iki popüler Discord müzik botunu da kapanmaya zorladı. Ancak bunun için üzülenlere iyi bir haberimiz var. YouTube Vanced, yeni ismi YouTube ReVanced adıyla sahalara geri dönüyor.

Bu duruma karşı çıkmak isteyen bir geliştirici, platformun kontrolünü eline alarak farklı isimde ancak aynı formatta olan bu uygulamayı geliştirdi. Vanced’a bağlı olmayan bu uygulama; reklamları kaldıracak, arka planda oynatmaya izin verecek, kalitesini koruyacak ve oluştur düğmesini devre dışı bırakacak. Premium satın alamayanlar için bu oldukça iyi bir fırsat ancak yine de çok güvenilir olmadığını belirtelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.