BDDK Cep Telefonu Taksit Sayısında Yeni Düzenlemeye Gitti

Akıllı telefonlarda uygulanan taksit sayısı sınırlandı.

BDDK tarafından yapılan açıklama ile birlikte cep telefonu kredilerinde uygulanan taksit sayısına taksit sınırlaması getirildi. 

BDDK yaptığı açıklama ile birlikte cep telefonu kredilerinde taksit sayısına yeni bir sınırlama getirdiğini açıkladı. BDDk açıklamasında fiyatı 3 bin 500 TL üzerindeki telefonların taksit sayısı 6 aydan 3 aya düştü. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) cep telefonu satın almak için kullanılan taksit sayısına ilişkin yeni bir düzenleme yaptı. Yapılan yeni düzenleme ile birlikte fiyatı 3 bin 500 TL üzerindeki akıllı telefonlar en fazla 3 ay taksitle satın alınabilecek. Cep telefonu satışlarında kredi kartına taksit yapılmıyor ancak bankalardan tüketiciler cep telefonu ihtiyaçları için kredi çekebiliyor. Çekilen bu kredilerin maksimum vade sayısı ise BDDK tarafından belirleniyor. 

3.500 TL Altı Modeller İçin 12 Ay Taksit Uygulaması Devam Ediyor

BDDK son uygulama öncesinde fiyatı 3 bin 500 TL üzerindeki akıllı telefonlar için en fazla 6 ay vadeli taksit yapılmasına imkan tanıyordu. Resmi Gazete’de yayınlanan yeni karar ile birlikte vade sayısı 6 aydan 3 aya düşürüldü. Fiyatı 3 bin 500 TL ve altındaki akıllı telefonların kredi vade sayısı ise 12 ay olarak uygulanmaya devam ediyor. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol