Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bazı Google Drive Kullanıcılarının Dosyaları Kayboldu!

Google Drive uygulamasında dosyalar kayboluyor. Uzmanlar klasör içindeki herhangi bir verinin silinmemesi konusunda uyarıyor.

Google tarafından kullanıcılara sunulan Drive uygulamasında birçok dosyanın kaybolduğu ortaya çıktı. Şirket bu kapsamda kullanıcıların kişisel dosyalarının beklenmedik bir şekilde bulut hizmetinden kaybolduğunu iddia eden raporları araştırdığını açıkladı. Ekip, yeni bir Google topluluk destek başlığında bu sorunu kabul etti ve masaüstü uygulamasında senkronizasyon sorunu olduğunu bildirdi.

The Register‘ın haberine göre Mayıs ayına kadar olan tüm Google Drive verilerini kaybeden kullanıcılardan biri bu durumu geçen hafta fark etti ve şikayetlerini Google’ın topluluk destek sitesine iletti. Kullanıcının anlattığına göre Google’ın destek ekibi yedekleme ve geri yükleme seçeneklerini kullanıcıya sunmuş ancak bu yol boyunca uyguladıklarıyla herhangi bir sonuç alamamış.

Google Drive’da Senkronizasyon Sorunu

Topluluk tarafından birçok başlıkla beraber eleştirilen bu durum “aynı soruyu ben de yaşıyorum” cümleleriyle dolu. Bu sorunu yaşayan şimdilik 192 kullanıcı bulunuyor ancak benzer sorun için yeni başlıklar açılmaya devam ediliyor. Bir kullanıcı BT uzmanının dosyaların izini bulamadığını, bir diğeri ise Google’ın sürücü tanılama verilerinin dışa aktarılmasını istediğini belirtiyor.

gettyimages 1231819984

Saitej adlı bir Google Drive ekibi üyesi, kullanıcılara masaüstünde geçerli Google Drive uygulamasında “hesabın bağlantısını kes” seçeneğine tıklamamalarını aktaran bir uyarı yayınladı. Ayrıca içinde bulunan veri klasörünü silmemeleri ya da taşımamaları konusunda da uyardı. Bu dosyalar aşağıdaki gibi;

– Windows: %USERPROFILE%\AppData\Local\Google\DriveFS (silmeyin veya taşımayın)
– macOS: ~/Library/Application Support/Google/DriveFS

Saitej ayrıca kullanıcıların her ihtimale karşı uygulama klasörünün yedek bir kopyasını başka bir yerde korumaları gerektiğini öneriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.