Battlefield Portal Dört Ay Önce Sızdırılmış ama Kimse İnanmamış!

Dün resmi olarak duyurulan Battlefield 2042 için Portal modu ile ilgili bilgiler, dört ay önce bir Reddit kullanıcısı tarafından ortaya çıkmış. O sırada kimse kullanıcıya inanmamış ve şimdi onun haklı olduğu ortaya çıktı.

Dün Battlefield 2042 için yayınlanan Battlefield Portal modunun duyurusu, EA DICE’ın hayranları tarafından coşkuyla karşılandı. Sonuçta bu oyun çeşidinin, önceki oyunların karakteristik unsurlarını kullanarak kendimiz çevrimiçi maçlar yaratmamıza izin vermesine şaşmamalı. Topluluk için bu biraz bir rüyanın gerçekleşmesi gibi ve devrim niteliğinde bir özellik.

Dört ay önce tam olarak 24 Mart’ta, bf6leaker olarak bilinen bir Reddit kullanıcısı yeni BF’nin bu tür bir modu alacağını yazmış, ancak hiç kimse ona inanmamış. Dün internet kullanıcısının haklı olduğu ortaya çıktı.

Topluluk, Battlefield 2042‘nin Haziran ayında duyurulmasının ardından bu bilgilerin anlam kazanmaya başladığına işaret ederek hatasını kabul etti. Pek çok kişi, teorik olarak olası olmayan sızıntıları okuduklarında, daha sonra doğru olduğu ortaya çıkan durumu sevdiklerini söyledi.

Battlefield Portal

Tom Henderson’da Battlefield Portal Konusunda Haklı Çıktı

Herkes Reddit topluluğu kadar şüpheci değildi. Tanınmış sızıntı kaynağı Tom Henderson, yeni BF’nin açıklanmasından iki gün sonra, 11 Haziran’da benzer bir iddia ortaya atmıştı. Tom o zaman ayrıntılara girmemişti ve o modun ismini BattleHub veya BattlefieldHub olarak adlandırılacağını düşünmüştü.

Her ne kadar ismini doğru tamin edemese de, Battlefield Portal‘ın içerdiği altı klasik haritayı önceden paylaşmıştı. Tabii Electronic Arts tarafından duyurulan içeriğin Battlefield 2042‘nin çıkışından sonra genişletilmesi bekleniyor, bu nedenle Tom Henderson’ın bahsettiği diğer haritaların daha sonraki bir tarihte Portal’a eklenmesi mümkün.

İlginç bir şekilde, aynı anda 128 kişiye kadar çatışmaların yanı sıra hem daha küçük hem de daha büyük ölçekli yıkım ve parçalanmalar içeren imha sistemindeki değişiklikleri bildirdi. Sonunda nasıl bir yıkım olacağını bilmiyoruz, ancak EA’nın “çığır açan imha sistemi” geçtiğimiz nisan ayında duyuruldu, bu yüzden bu sefer muhtemelen her yer yıkılacak. Görünüşe göre bf6leaker bu sefer de haklı çıkacak.

Bunu, Battlefield 2042‘nin piyasaya sürüleceği 22 Ekim’de öğreneceğiz. Oyun, PC, PS4, PS5, XONE ve XSX/S için çıkış yapacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol