Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Battlefield 5’de Gerçek Zamanlı Ray Tracing Desteği Olabilir

Ray Tracing şimdi de Battlefield 5'e gelebilir.

Şimdiye kadar gerçek zamanlı ray tracing teknolojisini destekleyen oyunlar arasında Metro Exodus olacağını öğrendik. Aynı zamanda Final Fantasy XV’de de Vulkan desteği olabileceği ortaya çıktı. Şimdi ise yeni haberlere göre Battlefield 5’te de ray tracing desteği yer alabilir.

battlefield 5de gercek zamanli ray tracing destegi olabilir 1

PCGamesHardware sitesi Battlefield 5’in alfa sürümünde ‘Render.DrawScreenInfo 1’ komutunu kullandı. Bu komut Battlefield 5’teki tüm gerekli teknik detayları gösterirken, bilgi ekranının sonunda ise açıkça Raytrace ibaresini görüyoruz. Dolayısıyla oyunda yüksek ihtimalle Nvidia’nın yeni grafik teknolojisi Ray Tracing yer alabilir.

DICE şimdiye kadar Battlefield 5’de gerçek zamanlı ray tracing teknolojisinin desteklenip desteklenmeyeceğine dair resmi bir açıklama yapmadı. Fakat önümüzdeki günlerde Nvidia’nın Gamescom 2018 öncesi etkinliği olacak ve burada yeni özellik duyurusu yapılabilir. Yılın en çok beklenen oyunlarından birisi de Battlefield 5 ve bu teknolojinin yer alması şaşırtmayacaktır.

Battlefield 5’de Frostbite Engine grafik motorunun son sürümü kullanılacak ve daha önceki tüm BF oyunları DX11 ile sorunsuz şekilde çalışmıştı. Buna rağmen Raytrace teknolojisi DX12 ya da Vulkan’a gereksinim duyuyor. Dolayısıyla DICE’ın oyunu DX12’ye yeniden optimize etmesi gerekebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.