Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Battlefield 2042 Sınıf Sistemi Detayları Açıklandı

DICE, Battlefield 2042 sınıfı sistem güncellemesinin silahlara erişimi kısıtlamayacağını ancak cihazların belirli sınıflarla sınırlı olacağını açıkladı.

Uzun zamandır beklenen sınıf sistemi güncellemesi çok yakında Battlefield 2042‘ye gelecek ve çok oyunculu oyun 2021’de piyasaya sürüldüğünde tanıtılan tartışmalı uzman sistemi fiilen ortadan kaldırmadan bazı önemli değişiklikler yapacak.

Geliştirici DICE, değişikliklere yaklaşma biçimine ilişkin bazı gerekçelerini ve sınıf sisteminin bu sürümünü şekillendirmek için kullandığı geri bildirim türlerini açıkladı. Geliştiriciler, oyuncuların bir karşılaşmadaki diğer oyuncuları hızlı bir şekilde tanımlayabilmek ve kimin hangi rolü oynaması gerektiğini söyleyebilmek için okunabilirlik istediğini açıkladı.

Battlefield 2042 Yeni Sınıf Sistemi

Battlefield 2042 Sınıf Sistemi Detayları Açıklandı

Geçmiş Battlefield oyunları bunu farklı şekillerde denedi. Serinin bazı oyunları, belirli silah türlerini belirli rollerle sınırladı, örneğin keskin nişancı tüfeklerinin yalnızca keşif oyuncularına açık olması gibi ancak bu sefer durum böyle olmayacak. DICE, en iyi Battlefield silahlarını belirli sınıflara kilitlemenin yerleşik ilerleme sistemi için çok yıkıcı olacağını söyledi.

Bunun yerine, teçhizatlar yalnızca uygun sınıflar tarafından kullanılabilecek ve hangi teçhizat hangi sınıflarla birlikte kullanılabileceğinin rehberi, sistemin ilk duyurulmasından bu yana biraz değişti. Örneğin gelecekte, yalnızca mühendis sınıfındaki uzmanlar cihaz yuvalarına roketatar koyabilecek. Silah kullanımı sınırsız olsa da, her sınıf belirli bir tür silahla sinerji oluşturan bir silah uzmanlığı kazanacak.

Oyuncular Hala Endişeli

Battlefield 2042 Sınıf Sistemi Detayları Açıklandı

Örneğin, Saldırı sınıfı uzmanları saldırı tüfeği kullanırken üç ekstra şarjöre sahip olacak ve destek sınıfı ise SMG’ler için daha hızlı şarjör değiştirme süresi elde edecek.Uzmanların, Battlefield topluluğunda tartışmalı olduğu kanıtlanmış bir karar olarak, bireysel uzmanlık becerilerini koruyacaklarını belirtelim. Bazı Battlefield 2042 uzmanlarının güçlü özel yetenekleri mevcut. Paik’in seviye geometrisi aracılığıyla düşman hatlarını görmesini sağlayan EMG-X tarayıcısı buna iyi bir örnek.

Bunu, herkesin düşman hatlarının arkasına geçmesine izin veren kanat tulumları ve kıskaçlı silahlarla birleştirin ve oyuncular, sınıf sistemindeki bu değişikliklerin kağıt üzerinde göründükleri kadar önemli olmayacağından endişe etti ancak gerçekten görmek için güncellemeyi beklememiz gerekecek. Yeni sınıf sistemi, Battlefield 2042 Güncelleme 3.2 ile Ocak ayının sonlarında gelecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.