Battlefield 2042 Neredeyse Sadece Battle Royale Olacakmış!

İçeriden tanınmış bir kişiye göre Battlefield 2042 tamamen farklı bir oyun olacakmış. Yapım, Apex Legends'tan ilham alan bir battle royale oyunu olarak planlanmış.

Daha dün, Tom Henderson’dan Battlefield 2042’nin karşılaştığı sorunlara işaret eden raporlar ortaya çıktı. Ünlü gazetecinin kaynaklarına göre, oyunun geliştirilmesinden sorumlu şirket yöneticileri, oyunun gerçekte ne olması gerektiği konusunda tutarlı bir vizyona sahip değillerdi. Hatta DICE, serisinin uzun süredir hayranlarını mutlu etmeyen CoD: Modern Warfare’in son bölümünden bile ilham aldı.

Kesinlikle çok daha kötü olma ihtimali varmış. Klasik bir Battlefield vizyonuna dönmeden önce, yeni oyunun tamamen bir Battle Royale oyunu olduğu söylendi. Henderson, Twitter’da oyunun orijinal olarak Apex Legends’tan ilham aldığını ve bu tür bir oyun sunmak olduğunu açıkladı ancak, işin hangi aşamasında yön değiştirmeye karar verildiği açıklanmadı.

Battlefield 2042

Battlefield 2042 Battle Royale Olsaydı?

DICE içindeki sorunlara neden olanın bu tür radikal bir kavram değişikliği olması muhtemel ancak DICE’ın doğru kararı verdiğini düşünüyoruz. Battlefield 2042’nin bir Battle Royale oyunu olduğunun duyurulması, Battlefield V’in ilk fragmanından bile daha büyük bir yangın fırtınasına neden olabilirdi. Ayrıca, stüdyonun üstesinden gelmekte zorlanacağı bir kriz bile başlayabilirdi.

Neyse ki, bu artık geçmişte kaldı ve Henderson, oyun fikrinin ne zaman değiştiğini bilmediğini itiraf etti. Bu nedenle, bunların sadece hızla terk edilen planlar olması mümkün ancak, gelişme yönünde bir değişikliğin ancak daha uzun bir süre sonra meydana geldiği bir senaryoyu göz ardı edemeyiz.

Tabii bu noktada belirtelim ki, bu bilgiler tamamen gayri resmi ve gerçeklerle tutarlı olmama ihtimali mevcut. Bununla birlikte Tom Henderson, neredeyse her zaman doğru çıkan güvenilir bir sızıntı geçmişine sahip.

Battlefield 2042‘nin son kalite seviyesi çok yakında açıklanacak. Oyun bu yıl 19 Kasım’da çıkış yapacak ve PC, PS4, PS5, Xbox One ve Series S/X için piyasaya sürülecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol