Battlefield 2042 İnceleme Puanları Açıklandı

Yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Battlefield 2042, Steam inceleme puanları belli oldu.

Battlefield 2042‘nin çalkantılı lansmanı, topluluk Steam’de ‘Çoğunlukla Olumsuz‘ inceleme puanı alarak oyundan ne kadar mutsuz olduğunu göstermeye devam ediyor.

Şimdiye kadar, Battlefield 2042 için yapılan tüm incelemeler, Gold ve Ultimate sürümlerini satın alarak erken erişime sahip olan oyunculardan geldi. Açıkçası, deneyimleri ideal değildi ve Steam incelemeleri bunun kanıtı.

Battlefield 2042 Beklentiyi Karşılamadı

Negatif Steam incelemelerinin ekran görüntüsünü içeren Battlefield Subreddit’teki bir gönderi, oyuncuların ıstırabını özetliyor ve buna “katliam” diyor. Aynı ekran görüntüsüne sahip başka bir gönderi, bunun geliştiricileri nasıl uyandırması gerektiğinden bahsediyor.

Topluluğun öfkesi oldukça haklı akıcı bir oyun oynamayı uzak bir rüya haline getiren bir dizi aksaklık ve hata bildirildi. Birkaç oyuncu ayrıca isabet kaydının olmadığını ve rastgele mermi sapmasının keskin nişancıları tamamen işe yaramaz hale getirdiğini bildirdi.

Battlefield 2042

Oyuncuların ‘XP Farming sunucularında‘ zor zamanlar geçirdiğine dair çok sayıda rapor olduğu için bu konu burada bitmiyor. Raporlar, bu sunuculara katılan oyuncuların sonunda kendilerinin yetiştirildiğini ortaya koyuyor. Buna ek olarak, oyuncular oyunda EA’nın dikkatine sunulduktan sonra yeniden adlandırılmakta olan tartışmalı bir dış görünümden de şikayet ettiler. Bu sorunlar, buzdağının sadece görünen kısmı çünkü içerik eksikliği nedeniyle oyun neredeyse eksik geliyor.

Bazı topluluk geri bildirimlerine yanıt olarak EA, lansman öncesinde küçük bir yamada bazı sunucu tarafı sorunları zaten düzeltti. Ayrıca EA, Erken Erişim’de vurgulanan sorunları düzeltmek için önümüzdeki 30 gün içinde iki büyük güncelleme yayınlamayı planlıyor. 

Sonuç olarak, oyun hala topluluğun geliştiricileri bazı klasik özellikleri geri getirmeye çağırdığı bir noktaya geliyor. EA, hayranları geri almak istiyorlarsa, tüm sorunları ortadan kaldırmakta hızlı olmak zorunda kalacak. Umarım, gelecek yamalar deneyimi önemli ölçüde iyileştirecek ve oyuncular istedikleri oyunu alacaklar.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol