Battlefield 2042, Çıkışında Dereceli Moda Sahip Olmayacak

Battlefield 2042 geliştiricisi Ripple Effect Studios, hayranlarına yaklaşmakta olan FPS oyununun lansman sırasında kiralık sunucu veya dereceli mod içermeyeceğini söyledi.

Geliştiricilere göre Battlefield 2042, lansman sırasında kiralık sunuculara veya dereceli moda sahip olmayacak. Geliştiriciler ayrıca, oyunun buna uyumlu olmasına rağmen, lansman gününde bir e-spor modu olmayacağını da doğruladı.

Hayranların seriden bir dizi klasik oyunu bir araya getiren bir oyun modu olan Battlefield Portal‘ı öğrenmesinden yaklaşık bir hafta sonra yeni bilgiler gelmeye başladı. Battlefield 2042‘de dereceli mod ve kiralık sunucular bulunmayacak olsa da Battlefield Portal, oyunculara silah oyunu veya yalnızca yakın dövüş dövüşleri gibi çok çeşitli tarihi Battlefield oyun modlarına erişim sağlayacak.

Battlefield serisinin önceki sürümlerinde kiralık sunucular, oyuncuların bir araya gelip sürekli olarak birbirleriyle rekabet etmelerinin bir yoluydu. Bir oyuncu veya bir grup oyuncu beğendikleri bir sunucu bulursa, genellikle diğer oyuncularla bir topluluk oluşturarak o kiralık sunucuda kalırlardı. Battlefield askeri bir nişancı olduğu için oyuncular tanıdıkları ve güvenebilecekleri takım arkadaşlarıyla bir araya gelmekten keyif almıştı.

Battlefield 2042

Battlefield 2042 Topluluğu Dinleyecek

Wccftech tarafından bildirildiği üzere Battlefield 2042, lansman sırasında bir dereceli veya e-spor modu içermeyecek ve kiralık sunucular da oyunda yer almayacak. Bir Battlefield Nation röportajında, Ripple Effect Studios Kıdemli Tasarım Direktörü Justin Wiebe, oyunda özelliklerin bulunmadığını doğruladı, ancak geliştiricilerin topluluktan geri bildirim almaya hazır olduğunu iddia etti.

Wiebe, “Başlangıçta herhangi bir dereceli veya espor moduna sahip olma planı yok” dedi. Topluluğun yeteri kadarı Battlefield’da bu modları ve özellikleri istiyorsa, geliştiricilerin bunları eklemeyi düşüneceğini söyledi.

Battlefield toplulukları, ev sahibi ayrıldığında kapatılan özel oyunlar yerine, her zaman çevrimiçi tutulabilen kiralık sunuculara neredeyse her zaman akın etti. Kiralık sunucular olmadan Battlefield 2042 oyuncularının uzun süreler boyunca oynayan güçlü topluluklar oluşturması daha zor olacak. Dereceli ve eSpor modlarının olmaması da hayranların cesaretini kırdı ve bir yayıncının bakış açısından oldukça garip karşılandı. E-Spor ve rekabetçi FPS oyunları şu anda oyun endüstrisinde çok büyük ve popülaritesi yavaşlamadı bile.

Ayrıca, bir dereceli mod olmadan, oyuncular kendi seviyelerinin çok üstünde veya altında olan beceri seviyeleriyle eşleştirilebilir ve bu da oyunun bağlantısını kesmesine neden olabilir. Hardcore oyuncular bu daha yoğun deneyim için zorlanamayacak ve daha tasasız bir Battlefield 2042 deneyimi isteyen oyuncular zorlu denemelerle çıkmaza girecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol