Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Battlefield 2042, Botları Kapatmaya İzin Vermeyecek

Battlefield 2042, çevrimiçi çok oyunculu maçları doldurmak için botları kullanmaktan vazgeçmenize izin vermeyecek.

Bu haftanın başlarında, Battlefield 2042 yayıncısı ve geliştiricisi EA, kapsamlı bir blog gönderisi yayınladı ve bu süreçte çıkışı yaklaşan oyunla ilgili bir sürü yeni ayrıntıyı ortaya çıkardı. Oyunun, çevrimiçi çok oyunculu modda takımları doldurmak için yapay zeka botlarını kullanacağını zaten biliyorduk, ancak artık bunu kapatabilmenin bir yolu olmayacağını da biliyoruz.

Battlefield 2042

EA’nın yeni blog yazısı, “Conquest ve Breakthrough deneyimlerinden oluşan All-Out Warfare setinde, yapay zeka botları sunucuları doldurmak için kullanılacak ve onları kapatmanızın bir yolu olmayacak. Buna rağmen oyunculu bir maçta kaç tanesiyle karşılaşabileceğinizin bir sınırı olacak. Genel olarak, maç dolmadıkça veya neredeyse boş olmadıkça oyunculardan daha fazla bot olmayacak. Oyuncular eşleştirme sırasında her zaman botlara göre daha öncelikli olacak.” açıklamasında bulundu.

Blog gönderisi, bir takımda 120 oyuncu olsaydı, o takımı desteklemek için sekiz yapay zeka botunun paraşütle atılacağını ve herhangi bir oyuncu ayrılırsa yerini bir botun dolduracağını gösteren bir örnek vererek devam ett. Ayrıca Battlefield 2042, sizin ve ekibinizin özel bir maçta yapay zeka botlarından oluşan bir düşman ekibine karşı mücadele etmesine ve hatta pratikte botlara karşı becerilerinizi mükemmelleştirmenize izin verecek.

Battlefield 2042

Battlefield 2042 Botları Nasıl Davranacak?

Oyun hakkındaki blog gönderisi ayrıca yapay zeka botlarının nasıl davrandığına dair ayrıntıları da ortaya koydu. Uzman sınıfları veya söz konusu sınıfların Niteliklerini kullanamayacak ve oyundaki bir sınıfa özgü özel Wingsuit cihazını da kullanamayacak.

Botlar sadece edefleri ele geçirebilecek ve araçları kullanabilecek. Ayrıca agresif oynayıp düşman hatlarına doğru ilerlemeye veya geri çekilip oyuncuları el bombaları ve diğer ögelerle desteklemeye karar verebilecek.

Genel olarak Battlefield 2042, yapay zeka askerlerinin bir çatışmanın ortasında, oyunculara nasıl yardım edeceğini yönetmek için çok çaba sarf etmiş. Ayrıca, ekibiniz dezavantajlı durumdaysa yapay zeka botlarının saflarınızı güçlendireceğini, ancak oyuna katılan gerçek bir oyuncu üzerinde asla önceliklendirilmeyeceğini bilmek güzel.

Battlefield 2042, 22 Ekim’de PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S için çıkış yapacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.