Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Battleborn, Sunucuları Bu Ay İçerisinde Tamamen Kapanacak

Bu ay, Gearbox'ın Battleborn'u sonunda sunucularını tamamen kapatarak oyunu tamamen oynanamaz hale getirecek.

Gearbox ve yayıncı 2K, 2019’da Battleborn’un sunucularının 25 Ocak 2021 itibariyle kalıcı olarak kapatılacağını ve bundan kısa bir süre sonra oyunu vitrinlerden kaldıracağını duyurdu. 2021 Ocak ayı nihayet geldi, bu da belirtilen tarihten sonra, sürekli internet bağlantısı gerektiren her zaman çevrimiçi bir oyun olduğu için, gezegenin yüzündeki hiç kimse Battleborn oynayamayacağı anlamına geliyor.

Oyunun tek oyunculu bileşenini merak ediyorsanız, onu da oynayamazsınız. Maalesef Battleborn, önyükleme yapmak için bile oyunun sunucularına bağlantı gerektiriyor. Bu nedenle sunucu yoksa oyunu başlatmak da yok.

Aşağıda başlayan tweet başlığında, eski Battleborn yazarı Aaron Linde, Gearbox’ın nişancısının gelişimini yansıtıyor. Linde’nin yazdığı gibi, Battleborn 25 Ocak’tan itibaren gerçekten ortadan kalkacak. Çünkü yüzlerce insanın aylarca ve yıllarca hayatlarının içine kattığı oyunu oynamanın tam anlamıyla bir yolu yok.

Linde’nin tweet dizisi, her zaman çevrimiçi bir oyunu sürdürmenin gerçeklerinin ve onu destekleyecek istikrarlı bir oyuncu tabanı olmadan tarih kitaplarında nasıl tamamen kaybolabileceğinin gerçek bir resmini çiziyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.