Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

BattleBit Remastered ‘Uzun Süre’ Konsollara Gelmeyecek!

Viral olarak popüler olan çok oyunculu nişancı oyunu BattleBit Remastered'ın geliştiricileri, oyunun konsollara gelme olasılığı hakkında açıklama yaptı.

İnanılmaz derecede popüler çevrimiçi çok oyunculu PC oyununun geliştiricilerine göre, BattleBit Remastered‘ın konsollara taşınması olasılığı imkansız değil. Yine de, oyunun Twitch aracılığıyla PC’de oynanmasını görmekten keyif alan ve oyunun yakında PlayStation veya Xbox‘a geleceğini ümit eden konsol oyuncularının beklentilerini kontrol altında tutmaları gerek.

Oyunun konsola getirilmesi mümkün olsa da, oyun çok uzun süre konsollara gelmeyecek. Oyun, 15 Haziran 2023’te PC’de erken erişimde yayınlandı ve bir gecede başarıya ulaştı. Oyun başlangıçta 60.000’in üzerindeki eşzamanlı oyuncu sayısına tırmandı ve bir hafta içinde yaklaşık 90.000’e ulaştı. Yüksek oyuncu sayısını korumaya başaran oyun, büyük bir oyuncu kaybı yaşamadı.

BattleBit Remastered Şimdilik PC’de Kalacak

BattleBit Remastered 'Uzun Süre' Konsollara Gelmeyecek!

BattleBit Remastered‘ın piyasaya çıkmasına bir ay kala TheLiquidHorse adlı bir geliştirici, bir AMA (Soru-Cevap) düzenlemeye karar verdi ve oyunun geleceğiyle ilgili yanıtları paylaştı. Bu sorulardan biri de oyunun konsollara gelip gelmeyeceğiydi. Yanıt, şu anda oyunun konsollara gelmesi için herhangi bir plan olmadığını yönünde oldu. Bunun nedeni, ekibin şu anda oyunun PC’dekiyle “aynı deneyimini sunabileceğine” inanmaması olarak açıklandı.

Tabii ki, bu BattleBit Remastered’ın hiçbir zaman PlayStation veya Xbox’a gelmeyeceği anlamına gelmez. Bir takip sorusu, oyunun bir noktada konsollarda yayınlanıp yayınlanmayacağını sordu. Geliştirici, bunun kesinlikle mümkün olduğunu ancak “uzun süreceğini” ifade etti. Bunun anlamı, oyunun tam sürümü çıkana kadar konsol sürümü beklemememiz gerektiği diyebiliriz.

Oyunu Steam‘den 180 TL karşılığında satın alabileceğinizi de hatırlatalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.