Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Battle.net Türk Lirası Desteği Kazanıyor: Oyunlara Yerel Fiyatlandırma Gelebilir

Activision Blizzard oyunlarının yer aldığı Battle.net başlatıcısına nihayet TL desteği geliyor. Kullanıcılar artık yerel fiyatlandırma üzerinden işlem yapabilecek. Detaylar haberimizde.

Warcraft, Overwatch, Diablo ve Call of Duty gibi Activision Blizzard oyunlarının yer aldığı Battle.net, desteklediği para birimleri arasına Türk lirasını da ekledi. Yapılan resmi açıklamada, platformdaki oyun içeriklerinde TL ile ödemenin kabul edileceği belirtildi.

Kullanıcılar, 4 Mayıs 2022 tarihinden itibaren artık Battle.net üzerinde Türk lirası kullanabilecekler. Böylece fiyatları dövize çevirmeden yerel fiyatlandırma üzerinden işlem yapılabilecek. Oyuncular arasında son derece popüler bir platform olan Battle.net TL desteğine sahip olmadığı için tepki çekiyordu.

Battle.net TL ile Ödeme Kabul Edecek

battle.net türk lirası

Türk oyunculardan gelen yoğun talep nihayet dikkate alındı ve yeni para birimi seçeneği olarak Türk lirası istemciye eklendi. Call of Duty, World of Warcraft, Overwatch, Diablo ve Hearthstone dahil olmak üzere Battle.net platformundaki tüm Activision Blizzard oyunları için yeni fiyatlandırma geçerli olacak.

Değişiklikle birlikte Battle.net hesabınızda bulunan bakiye, güncel döviz kuru üzerinden Türk lirasına çevrilecek. Ayrıca World of Warcraft aboneliği de otomatik olarak Türk lirasına çevrilecek. Bu arada oyun fiyatlarında bazı düzenlemelerin olabileceğini de belirtelim. TL desteği sayesinde Call of Duty ve Diablo dahil platformdaki oyunların fiyatlarında düşüşler olabilir.

Battle.net istemcisini bu sayfadan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.