Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Başka Önemli Bir Stadia Yöneticisi John Justice Google’dan Ayrıldı

Google Stadia için işler gerçekten berbat durumda. Beklentilerin altında kalan hizmet önemli bir yönetici olan John Justice isimli başkanı kaybetti.

2021 yılınan başlarında Google’ın Stadia hedeflerinin, onların istediği şekilde gerçekleştirilmediği ortaya çıktı. Şubat ayına gelindiğinde, Google Stadia’ya özel benzersiz oyunlar üretecek olan şirket içi Stadia oyun stüdyolarını kapatma niyetlerini duyurmuşlardı. Google, bunun Stadia’ya olan bağlılıklarıyla ilgili bir şeyi değiştirmediğini açıklarken, yöneticilerin ayrılmaya başlamasıyla burnumuza kötü kokular gelmeye başladı. Bugün bir başka önemli Stadia yöneticisi John Justice Google’dan ayrılma kararı aldı.

Stadia’nın Başkan Yardımcısı ve Ürün Başkanı John Justice hakkında konuşuyoruz. Bu rolde Justice, Stadia için tüketici deneyimini denetledi ve hizmete gelen yeni özellikleri tanıttı. 2019’un başından beri Justice Google ile birlikteydi ve The Information tarafından yapılan açıklamaya göre, kısa süre önce şirketten ayrılma kararını verdi ve 9to5Google tarafından yorum istendiğinde bir sözcü, “John’un artık olmadığını doğrulayabiliriz Google ile ve bir sonraki adımında kendisine başarılar diliyoruz.” dedi.

Stadia 1

Mağaza raflarındaki çoğu oyun donanımının, özellikle de PlayStation 5 ve yeni Xbox gibi yeni nesil konsolların devam eden eksikliğinden dolayı oyun akışı, birden çok faktör sayesinde hafif bir artış gördü ve Stadia kısa süre önce birkaçını piyasaya sürmeye başladı. Örneğin Stadia bir arama çubuğu ve kitaplık sıralaması içeren yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü dahil olmak üzere önemli değişiklikler aldı. Dolayısıyla, Stadia’nın bağlam göz önüne alındığında iyi gittiğini düşünebilirsiniz ancak daha fazla sayıda kilit insan muhtemelen daha derli toplu sular arayarak gemiden ayrıldığı için endişelenemeyiz.

Bu haberle birlikte, bu özet ayrıca Google’daki dahili yeniden yapılanmalarla, özellikle de Arama ekibiyle ilgili daha fazla ayrıntı veriyor. Arama, Reklamlar, Haritalar ve diğer büyük hizmetleri denetleyen Kıdemli Başkan Yardımcısı Prabhakar Raghavan, geleneksel mühendis odaklı yapıdan bir adım ötede, ürün yöneticilerine “daha fazla yetki” veriyor. Mühendisler ve ürün yöneticileri, kendi hiyerarşilerine sahip olmak yerine aynı kişiye cevap vermek zorunda kalacak.

John Justice ayrılışı, Google’daki dahili sarsıntıların sadece bir parçası olabilir veya Stadia için kötü bir haber olabilir. Bekleyip görmemiz gerekecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.