Bandai Namco 2020 Yılında Gelirini Büyük Oranda Artırdı

Geride bıraktığımız 2020 yılı içerisinde Bandai Namco oldukça iyi bir mali yıl geçirdi. Virüs nedeniyle oyun satışları kat be kat arttı.

Küresel salgın nedeniyle video oyunlarına dönen eğlenceye aç bir nüfus sayesinde, video oyunu yayıncıları 31 Mart 2021’de sona eren mali yıl için rekor kazanç bildirdi. En son mali sonuçlarına göre, yayıncı Bandai Namco, son zamanlarda satışlarında yıllık bazda% 2.3’lük sağlıklı bir artış görerek toplam 6.8 milyar Dolar kazanç sağladı.

Bandai Namco

İşletme karı, bir önceki mali yıla göre %7,5 artarak 777 milyon Dolar’a yükselirken, şirket için video oyunu satışları 1,07 milyar Dolar kazandırdı. Bu, bir önceki yıla göre yıllık bazda sağlıklı bir %19,2 artış sağladı, ancak tüm departmanlardaki net satışların Bandai Namco’nun Japonya’daki satışlarından geldiğini ve toplam satışların %77,6’sını oluşturduğunu belirtmek gerekir.

Bu oyunların nasıl satıldığına gelince, Bandai Namco dünya çapında 51 oyunda 41,4 milyon kopya sattı. GamesIndustry.biz’e göre Japonya’da satılan 44 oyunda 3,4 milyon kopya, Amerika’da 25 oyunda 16,2 milyon adet satıldı ve 34 oyunda Avrupa genelinde 21,7 milyon kopya satıldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle görsel ve müzik prodüksiyon satışları %40 azalırken, eğlence segmentleri %30 düşüşle Bandai Namco’nun dünya çapındaki eğlence tesislerinin 44’ünün kapanmasına yol açtı. Bandai Namco, 2021 mali yılında gelirde %64.1’lik bir düşüşün 385 milyon Dolar’a düşmesini ve bunun da kârın %70.9’luk bir düşüşle 293 milyon Dolar’a çıkmasını bekliyor. Bunun, daha fazla ülke nüfuslarını aşıladıkça, pandemi azalmaya başladığında geleceği tahmin ediliyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol