Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Baldur’s Gate 3’ün Beşinci Büyük Güncellemesi Duyuruldu

Larian Studios, Baldur's Gate 3'e gelecek 5. büyük güncellemenin yolda olduğunu duyurdu. Bu güncelleme Astarion ile öpüşmeyi ve hırsızlık sonrası yaşanan bazı aksaklıkları çözecek.

Yılın oyunu ödülüne aday olan RPG oyunu Baldur’s Gate 3 için yeni bir güncelleme geliyor. Stüdyo Larian, X üzerinden duyuru yaptı ve oyunun beşinci büyük güncellemesinin yakın zamanda geleceğine dair işaretler verdi. Geliştiriciler, Patch 5’in birçok düzeltmeyi içereceğine dair güvence verdi. Zaten daha önceki güncellemelerden de gördüğümüz kadarıyla oyunda değişime uğraması gereken büyük bir şey yok.

Önceki dört büyük güncelleme yüzlerce, hatta binlerce ufak tefek düzeltmeler yaptı. Eminim yeni güncelleme de bir dizi iyileştirme içerecek. Gelecek güncellemedeki yeni unsurları yalnızca geliştiriciler tarafından yayınlanacak duyuruda öğrenebileceğiz. Şimdilik Larian, yeni güncellemede Astarion ile öpüşme sahnesinin düzeltileceğini söyledi. Ayrıca hırsızlık veya şiddet eylemleri gerçekleştirildikten sonra performans düşüşlerini ortadan kaldıracağını belirtti.

Baldur’s Gate 3’te Çığır Açacak Bir Yenilik Gelebilir

Baldur's Gate 3

İkinci hata önceki güncellemede ortaya çıktı ve geliştiriciler kısa süre önce memnun olmayan oyuncuların isteği üzerine ikinci sorunu yani hırsızlıktan sonraki performans düşüşlerini düzeltme sözü verdiler. Şu anda gelecek güncellemenin içeriği hakkında daha fazla bilgimiz yok. Son zamanlarda Larian Studios oyunun optimizasyonunda çığır açacak bir güncellemeden bahsetti ancak Baldur’s Gate 3’ün Xbox Series X/S’de piyasaya sürülmesine kadar beklemek zorunda kalmamız mümkün.

Bu arada Xbox X/S çıkış tarihi de aralık ayı itibarıyla açıklanacak. Oyuncular ayrıca, en son yamada tanıtılan diğer aksaklıkların, özellikle de Baldur’s Gate’in üçüncü perdesinde oyunu engelleyen fiili hataların düzeltilmesini umut ediyor. Yukarıda da bahsettiğim gibi aslında bu iyileştirmeler oyunun akışını engellemiyor. Oyun, gerçekten son zamanlarda en sorunsuz çıkış yapan yapımlardan bir tanesi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.