Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Baldur’s Gate 3’te +18 Sahneleri Kaydeden Oyuncu Banlandı

Yılın oyunu ödülünü kazanan Baldur's Gate 3 oyununda müstehcen sahnelerin kaydedilmesi ile beraber bir oyuncu oyundan uzaklaştırıldı.

Larian ekibi tarafından oyunculara sunulan ve yılın oyunu olarak karşımıza çıkan izometrik aksiyon rol yapma oyunu Baldur’s Gate 3 hala çok oynanmaya ve satın alınmaya devam ediyor. Ancak geldiğimiz noktada oyunu satın alan ve oynayan bir oyuncunun banlandığını görüyoruz. Bunun nedeni ise müstehcen bir içeriğin Xbox sistemine kaydedilmesi.

Bildiğiniz üzere oyun içerisinde yer alan bazı sahneleri veya ekran görüntüleri Microsoft tarafından kullanıcılara sunulan Xbox bulut hizmetine kaydedebiliyor ve oraya yükleyebiliyorsunuz. Yüklediğiniz görüntülerin sorumluluğu tabii ki size ait oluyor. Herhangi bir durumda oyundan banlanabiliyorsunuz. İşte bu durumdan etkilenen bir oyuncu Reddit üzerinden kendi durumunu ortaya döküyor ve bunun olmaması gerektiğini savunuyor.

Baldur’s Gate 3 Çok Oynanıyor

Geldiğimiz noktada Baldur’s Gate 3 içerisinde bu tarz müstehcen sahneleri görmek ve deneyimlemek tamamen serbest bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu görüntüleri yakalamak için de Xbox’ın kayıt özelliğini kullanabiliyorsunuz. Bir oyuncunun bu görüntüleri yakalayıp sisteme yüklemesi nedeniyle oyundan yasaklanması üzerine Larian ekibi, Microsoft ile görüşmek üzere bir hamlede bulunuyor. Bunun olmaması gerektiğini öne sürmeye hazırlanıyor.

baldurs gate 3 a

Oyun bildiğiniz üzere aralık ayı içerisinde Xbox konsollarına geldi. Daha önce PC ve PlayStation 5 platformlarına çıkışını gerçekleştirmişti. Larian ekibi, yakın zamanda oyunun fiziksel bir sürüme kavuşacağına ve bu sürümün ise 2024‘ün ilk çeyreğinde yayınlanacağına aktardı. Bu fiziksel sürümler, 3 platform için geçerli olacak ve satışa sunulacak. Ek olarak bu sürümün 79,99 dolarlık bir fiyat etiketi ile beraber karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.