Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

BAFTA Game Awards 2024 Duyuruldu: Etkinlik Formatı Değişti

Organizasyon, tüm katılımlar için "Ödüller" alanını seviyelendirmek istediğini söyleyerek bir format değişimine işaret etti.

BAFTA Game Awards 2024 için uygunluk kriterleri, oylama kuralları ve önemli tarihler duyuruldu. Birleşik Krallık sanat yardım kuruluşu Perşembe günü yaptığı açıklamada, 2024 baharında gerçekleşmesi planlanan 20. İngiliz Akademi Oyunları Ödülleri‘nin formatında birkaç önemli değişiklik yaptığını söyledi.

Organizasyona göre bu değişiklikler, daha önce olduğundan daha fazla sayıda oyuna ev sahipliği yapmak ve tüm katılımcılar için oyun alanını eşitlemeye yardımcı olmak için tasarlandı. BAFTA üyeleri ve uzman endüstri jürileri, Kasım 2023’ten Mart 2024’e kadar ödül kategorilerinde üç tur boyunca oylama yapacak. BAFTA, ilk kez üye oylamasının ardından 14 Aralık’ta uzun oyun listesinin tamamını halka açıklayacak. Daha önce, yalnızca kısa listeye alınan adaylar duyurulmuştu.

BAFTA Game Awards 2024’te Oyun Sayısı Artacak

BAFTA

BAFTA Oyun Komitesi başkanı ve PlayStation London Studio ortak stüdyo başkanı Tara Saunders, GamesIndustry.biz‘e verdiği demeçte, “Bu şeffaflığın jüri ve ikinci tur oylama aşamasının önünde daha geniş bir oyun yelpazesini tanıyacağını ve bunlara ışık tutacağını umuyoruz” ifadelerini kullanarak format değişikliğinden umutlu olduğunu ifade etti.

En İyi Oyun ve En İyi İngiliz Oyunu ödüllerinin adayları ve kazananları daha önce sektör profesyonellerinden oluşan jüriler tarafından belirlenirken, bu yıl sayıları 1.000’in üzerinde olan tüm BAFTA Games üyelesi tarafından oylanacak. Diğer ödüller, daha önce olduğu gibi sektör jürileri tarafından belirlenmeye devam edecek. Ek olarak Orijinal Mülkiyet ödülü, kategorinin amacını daha iyi anlatmak için Yeni Fikri Mülkiyet olarak yeniden adlandırıldı.

Başvuru konusuna gelirsek, 10 Aralık 2022 ile 24 Kasım 2023 arasında piyasaya sürülen oyunlar için BAFTA Game Awards 2024 başvuruları 9 Kasım’a kadar devam edecek. BAFTA, oyunların piyasaya sürülmesinden sonraki 30 gün içinde kaydedilmesi durumunda standart giriş ücretinde yüzde 50 indirim (175 Sterlin + KDV) sunarak geliştiricileri oyunlarını mümkün olduğunca erken kaydetmeye teşvik etti.

İndirim, halihazırda piyasaya sürülen uygun oyunlar için 30 Haziran’a kadar da geçerli olacak. Son olarak, önceki etkinliği kaçırdıysanız, BAFTA Game Awards 2023 ödüllerinin kazananlarına göz atmayı da unutmayın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.