Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Avuç İçi Oyun Cihazı Playdate Satış Tahminlerini Aştı!

Panic tarafından geliştirilen Playdate cihazı, şirketin tahminlerinin iki katından fazla sattı.

Panic, Playdate avuç içi cihazının 50.000’den fazla sattığını duyurdu. Bu satış rakamı geliştirici tarafından tahmin edilenin iki katından fazla. Şirket, 29 Temmuz 2021’de cihazı ön siparişlere açtı ve o günden bu yana 53.142 Playdate satıldı. Panic’e göre şirket cihazdan 20.000 adet üretmeyi planlıyordu ancak kısa zamanda 20 bin cihaz satılmış oldu.

Proje lideri Greg Maletic yaptığı açıklamada: “Playdate için harika bir yıl oldu. Projeye başladığımızda, böyle garip bir ürün için oyuncu kitlesinin ne kadar çok satın alım yapacağı hakkında hiçbir fikrimiz yoktu ancak fabrikaya 20.000 tane daha sipariş verdik. Şu anda 53.000’den fazla cihaz satmış olmak cesaret verici. Ve bu, parça kıtlığının teslimat sürelerimizi bir yıla kadar uzattığı bir zamanda. Hazırlık sürelerimiz kısalacak ve Playdate teslimi daha hızlı hale gelecek. Daha güçlü geçecek ikinci yıl için sabırsızlanıyoruz.”

Playdate Teslimatları Hızlanacak

Playdate

Panic’e göre şirket, ön sipariş edilen birimlerin 27.000’ini sevk etti ve geri kalan siparişleri teslim etmek için hızla çalışmalarına devam ediyor. Bu yılın başlarında şirket, artan üretim maliyetleri nedeniyle cihazın fiyatına 20 dolar zam yaparak 199 dolarlık bir fiyat etiketi kullanacaklarını açıkladı. Panic’in kurucu ortağı Cabel Sasser, “Üretim fabrikamız, 2023 yılındaki üretimlerin maliyetlerinin artacağını bildirdi. Bundan kaynaklı olarak cihazın satın fiyatına zam yapmak mecburiyetinde kaldık. Üretim tesisinden uyarı almasaydık bu şekilde bir zam kesinlikle gerçekleşmezdi.” dedi.

Oyunlardan ikisi olan Recommendation Dog ve Reel Steel, Playdate Season One için bir bonus olarak tüm cihaz sahipleri için ücretsiz. Maalesef cihazın şu anda ülkemizde satışı yok. Şirketin globalde yaygınlaşma politikası nasıl olacak ve nasıl bir yol izlenecek henüz bilinmiyor. Ancak cihazın diğer el konsolu olan Nintendo Switch’e rakip olma potansiyeli yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.