Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Avatar The Way of Water, Gişede 2 Milyar Dolara Yaklaştı

14 yıl süren bir bekleyişin ardından gelen Avatar The Way of Water (Suyun Yolu), küresel gişede 2 milyar dolara hızla yaklaşıyor. Bilim kurgu destanının, bu önemli kilometre taşını tamamlayan üçüncü James Cameron filmi olması bekleniyor.

Usta yönetmen James Cameron’ın yıllar süren çalışmalarının bir sonucu olarak ortaya çıkan Avatar The Way of Water, izleyicilere yaklaşık 3,5 saatlik destansı bir deneyim yaşatıyor. 2009’daki ilk filmden tam 14 sene sonra gelen devam halkası, Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang ve Kate Winslet gibi yıldızları tekrardan bir araya getiriyor.

400 milyon doları aşkın bütçesiyle sinema tarihinin en pahalı filmi olan Avatar 2, şu ana kadar küresel gişede 1,903 milyar dolar hasılat elde etti. Box Office Mojo verilerine göre Cameron’ın yeni başyapıtı, tüm zamanların en fazla hasılat yapan yedinci filmi konumunda. Listede yukarılara tırmanmaya devam eden yapım, Spider-Man: No Way Home‘un hemen arkasında bulunuyor.

The Way of Water, Adeta Para Basıyor

avatar the way of water gişe

Marvel filmi, dünya çapında elde ettiği 1,916 milyar dolar gişe hasılatıyla altıncı basamakta yer alıyor. The Way of Water, muhtemelen önümüzdeki haftalarda 2 milyar dolara ulaşacak ve Peter Parker’ın son macerasını geride bırakacak. Bilim kurgu filmi, bu önemli kilometre taşını tamamladığı takdirde 1997 yapımı Titanic (2,1 milyar dolar) ve ilk Avatar’dan (2,9 milyar dolar) sonra gişede 2 milyar doları gören üçüncü James Cameron filmi olacak.

Usta yönetmen, Avatar serisinin devam edebilmesi için filmin yaklaşık 1,4 milyar dolar hasılat yapması gerektiğini söylemişti. Bir ayın sonunda elde edilen meblağ, Avatar 4 ve 5 dahil planlanan devam filmlerinin çekilebileceği anlamına geliyor. Üçüncü filmin post prodüksiyonuna başladıklarını belirten Cameron, dördüncü ve beşinci filmlerin ise çoktan yazıldığını ifade etmişti. Avatar 3, 20 Aralık 2024 tarihinde sinemalarda olacak. Avatar 4 ve Avatar 5 ise sırasıyla Aralık 2026 ve Aralık 2028’de vizyona girecek.

İlgili Yazılar

Tüm Zamanların En Çok Hasılat Yapan Filmleri – İlk 10

Avatar The Way of Water Disney Plus’a Ne Zaman Gelecek?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.