Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Avatar 2, En Çok Kazanan Dördüncü Film Oldu

Avatar'ın devam filmi The Way of Water, gişede en yüksek hasılatı yapan 4. film oldu. Yapım, yıl içinde birçok kez rekora imza attı.

Avatar 2 The Way of Water, vizyona girdikten bir buçuk ay sonra bile büyük bir etki yaratmaya devam ediyor. Marvel Studios’un Avengers: Infinity War’ını yalnızca birkaç gün önce geride bırakan devam filmi, şimdi de 2.074 milyar dolar hasılat elde ederek Star Wars: The Force Awakens’ın rekorunu geçmeyi başardı.

The Way of Water şu anda dünya çapında gişede tüm zamanların en çok hasılat yapan dördüncü filmi olmayı başardı. Listenin ilk üçünde sırasıyla 2.9 milyar dolar ile ilk Avatar filmi, 2.79 milyar dolar ile Avengers: Endgame ve 2.19 milyar dolar ile Titanic yer alıyor.

Avatar 2’nin Gişelerde 7. Haftası Doluyor

Avatar 2

Film 3 boyutlu gösterimlerden yaklaşık bir milyar doların üzerinde gelir elde etti. Bu da filmin keyfini çıkarmak için sinemalara giden insanların yaklaşık yarısının 3B formatı tercih ettiği anlamına geliyor. Buna ek olarak, The Way of Water geçen hafta tarihteki en yüksek IMAX hasılat yapan ikinci film oldu. Yapım aynı zamanda 2022’nin en çok hasılat yapan filmi olmakla kalmayıp, aynı zamanda bu yılki Akademi Ödülleri’nde en çok adaylığa sahip isim oldu.

Avatar 2 En İyi Görsel Efekt, En İyi Tasarım ve En İyi Ses dallarında aday gösterildi. Ek olarak 95. Akademi Ödülleri töreninin 12 Mart’ta gerçekleşeceğini belirtmekte fayda var. İlk Avatar devam filmi şu anda sinemalarda kalmaya devam ediyor ve üst üste yedinci hafta sonunu da yurt içi gişe tablosunun zirvesinde geçirmesi bekleniyor. Avatar serisinin üçüncü filminin 20 Aralık 2024’te vizyona girmesi planlanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.