Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Atomic Heart Yapımcıları Erteleme Haberlerini Yalanladı

Atomic Heart geliştiricisi Mundfish, oyunun çıkışını 2022'den 2023'e ertelendiği haberlerini yalanladı.

Xbox Game Pass Polonya sitesinde, Atomic Heart geliştiricisi Mundfish oyunlarında içeriden bir kaynağı olduğunu iddia eden bir makale vardı. Kaynak, oyunun ertelendiğini iddia ediyordu. Hatta Polonyalı site, kaynaklarıyla bir ertelemenin yakın olduğunu iddia eden bir konuşmanın ekran görüntüsü bile eklemişti.

Rusya merkezli Mundfish Studios’un, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin patlak vermesi ve küresel yaptırımların komplikasyonları üzerine geliştirmede bir duraklama yaşadığı söyleniyordu. Bu hikaye, Nibellion’un Çarşamba sabahı geç saatlerde bu raporu paylaşması ile milyonlara yayılınca, Mundfish resmi olarak iddiaları reddetti.

Atomic Heart Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Atomic Heart
Oyun, 2022 yılı içerisinde çıkış yapacak.

Mundfish, Atomic Heart’ın 2022 yılı içerisinde çıkış yapacağını ve Polonya’da ofisleri veya ülkeyle herhangi bir bağları olmadığını belirterek kaynağın tüm iddialarını reddetti. Xbox Game Pass Polonya sitesi, makalesini Mundfish’in inkarıyla güncelledi. İlk görüşmenin geçerliliği, Mundfish’te bilgi sahibi olduğunu iddia eden bir kişiyle yapılan WhatsApp görüşmesinin ekran görüntüsüne dayandığı için sorgulandı.

Rusya merkezli Mundfish’in yaptırımlardan etkilenmiş olabileceğine inanmak uzak bir ihtimal değil. Şirketin Rusya dışında personeli olup olmamasına ve küresel ticaretten yasaklanmış ülke ile ödeme yapmanın komplikasyonlarına bağlı olup olmadığını bilmemiz mümkün değildi. Mundfish geliştiricileri iddiaları reddetmiş olsa da, oyunun halen bir çıkış tarihi yok ve ertelenme ihtimali mevcut.

Muhtemelen oyunun çıkış tarihi önümüzdeki hafta yayınlanacak olan Xbox ve Bethesda Games Showcase’de belli olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.