Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Atari, Retro Oyun Geliştiricisini 20 Milyon Dolara Satın Aldı

Nostaljik oyunları güncel platformlara uyarlamasıyla tanınan Digital Eclipse, Atari çatısı altına girdi.

Atari, nostaljik oyunları günümüz platformlarına taşımaya odaklanan bir şirket olan Digital Eclipse’i satın aldı. Eski oyunları koruma misyonu güden ve bu oyunların yitip gitmemesi için büyük çaba gösteren geliştirici ekip, 20 milyon dolar karşılığında satın alındı. Bir kısmı hisse bir kısmı ise 10 yıl içerisinde nakit olarak ödenmesi kararlaştırılan anlaşma, önümüzdeki günlerde tamamlanacak.

Geçtiğimiz yıl 50 yaşına basan Atari, bu yıl dönümünü kutlamak için Digital Eclipse ile işbirliği yapmıştı ve The Anniversary Celebration isimli bir paket üzerinde çalışarak 90’dan fazla klasik oyun, kısa belgeseller, yayımlanmamış prototipler, eski fotoğraflar ve dergi makalelerini bir araya getirmişti. Hatta, Steam USD para birimine geçmeden önce, bu paketi 61 TL karşılığında Steam‘den alabileceğinizi de hatırlatalım. Paketin fiyatı 39,99 Dolar olduğu için acele edin.

Digital Eclipse Artık Atari Bünyesinde

Atari, Retro Oyun Geliştiricisini 20 Milyon Dolara Satın Aldı

Digital Eclipse ayrıca Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection ve The Making of Karateka gibi klasik oyunların başka uyarlamalarına da imza attı. Şirket, bu bilinen oyunların yanı sıra 250’den fazla klasik oyunu günümüze uyarladı. Onlarca nostaljik fikri mülkiyetin sahibi olan Atari gibi bir şirketin, böyle bir oyun geliştiricisini bünyesine katması heyecan verici.

Satın alıma rağmen, şirket başka projeler üzerinde çalışma özgürlüğüne de sahip olacak. Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord ve The Making of Karateka gibi duyurulan yapımların yanı sıra çatı şirketin sahibi olmadığı pek çok duyurulmayan oyunun da geliştirme süreci devam edecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.